Skip to content

Tarnybinių šunų čempionate – ignaliniečiai pirmi

MI informacija

Kiekvieną komandą sudarė 2 kinologai ir jų augintiniai. Nugalėtojai paaiškėjo susumavus vietovės apieškos, žmogaus paieškos, pėdsekystės ir šuns elgsenos rungčių rezultatus.

VSAT Pagėgių rinktinėje vykusios apdovanojimų ceremonijos metu buvo paskelbta, kad čempionato nugalėtoju tapo VSAT Užsieniečių registracijos centre tarnaujančio kinologo Dainiaus Simunčio vokiečių aviganis Tornadas. Šį šunį, dažniausiai vykdantį apsaugos ir priežiūros funkcijas, kone kasdien mato URC apgyvendinti Lietuvoje prieglobsčio pasiprašę užsieniečiai bei į šalį bandę patekti nelegalūs migrantai.

Antrą vietą asmeninėje įskaitoje užėmė 2013 m. analogiškame čempionate nugalėtojais tapę Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardoje tarnaujantys ir sieną su Baltarusija saugantys kinologas Valdas Dumbliauskas su vokiečių avigane Fandra. Treti buvo irgi už sienos su Baltarusija apsaugą atsakingos Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos kinologas Vladimiras Babičevas bei jo belgų aviganis Bosas (nuotraukoje dešinėje).

Komandinėje įskaitoje triumfavo Ignalinos rinktinės atstovai V. Babičevas su Bosu ir Tverečiaus užkardoje tarnaujantys Vidas Petronis su belgų avigane Esta. Antrąją vietą užėmė sieną su Baltarusija saugančios Vilniaus rinktinės atstovų komanda – Osvaldas Bačiulis su vokiečių avigane Kidi ir Andrejus Gračiovas su vokiečių aviganiu Black Banditu. Trečią vietą iškovojo Pakrančių apsaugos rinktinės komanda, kurią sudarė kinologai Algirdas Vadišius bei Gintaras Stankus su vokiečių aviganėmis Elka ir Kira.

Visi prizininkai gavo taures, medalius, diplomus ir šunų maisto.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja daugiau kaip 150 tarnybinių šunų. Jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių keturkojų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here