Skip to content

Lenkijoje paminėta Ignalinos ir Serocko bendradarbiavimo sukaktis

Birželio 1–2 d. rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Henriko Šiaudinio, dalyvavo Lenkijos Serocko mieste vykusiuose šventiniuose renginiuose, skirtuose miesto globėjo šv. Voicecho dienai bei Lenkijos nepriklausomybės atgavimo 25-mečiui. Kartu buvo minima Ignalinos ir Serocko bendradarbiavimo 15 metų sukaktis, pasirašyta Bendradarbiavimo pratęsimo deklaracija. Į Serocką taip pat atvyko ir kitų miestų partnerių atstovai iš Lenkijos, Čekijos bei pradedantys bendradarbiavimą svečiai iš Ukrainos ir Azerbaidžano. Ignaliniečiai susitiko su senais pažįstamais bei užmezgė naujų pažinčių.

Pirmąją viešnagės dieną ignaliniečiai kartu su kitais svečiais dalyvavo Serocko miesto globėjo šventėje. Stadione prasidėjo ir iki miesto aikštės nusidriekė margaspalvė teatralizuota eisena, kurioje dalyvavo Serocko vadovai, įvairių įstaigų kolektyvai, organizacijų atstovai. Pučiamųjų orkestro ir šokėjų lydima eisena buvo nuotaikinga ir spalvinga: įdomūs kostiumai, fantastiniai personažai, daugybė balionų, išpuošti senoviniai automobiliai bei savadarbės mašinos atrodė tikrai įspūdingai. Praeiviai mojo rankomis, fotografavo, visų nuotaika buvo išties puiki. Šventė tęsėsi aikštėje prie savivaldybės. Visus pasveikino ir linksmai praleisti laiką linkėjo burmistras Silvestras Sokolnickis. Jis pristatė atvykusius svečius, džiaugėsi dideliu draugų būriu. Vėliau koncertavo Serocko vaikų ir jaunimo kolektyvai bei populiarios estrados grupės. muzika aikštėje skambėjo ir prekyba vyko iki vidurnakčio.

Birželio 2 d. Serocko bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, po jų buvo atidengta atminimo lenta, priminsianti, kur buvo susibūręs ir slapta veikė judėjimo „Solidarumas“ vietos komitetas. Vėliau viešbučio konferencijų salėje vyko iškilmingas savivaldybės tarybos posėdis, skirtas Lenkijos nepriklausomybės atgavimo 25-mečiui bei miesto globėjo šv. Voicecho šventei. Renginyje dalyvavo Serocko miesto ir gminos vadovai, tarybos nariai, Lenkijos parlamento, prezidentūros, Europos parlamento atstovai, mokslininkai, taip pat į Serocką atvykusių delegacijų nariai. Buvo sakomos sveikinimo kalbos, skaitomi svarbius istorinius šalies įvykius apibendrinantys pranešimai.

Miesto globėjo šventės bei Lenkijos nepriklausomybės atgavimo sukakties proga Serocko vadovus bei svečius pasveikinęs rajono savivaldybės mero pavaduotojas Henrikas Šiaudinis prisiminė abiejų savivaldybių draugystės pradžią. 1998 m. balandžio 25–26 d. Varšuvoje vyko pirmasis Lietuvos ir Lenkijos savivaldybių suvažiavimas. Mūsų rajono meras Bronis Ropė šiame renginyje susipažino su Serocko savivaldybės atstovais. Pažintis buvo pratęsta jau Serocke, o 1999 m. vasario 16 d. Ignalinoje, Serocko miesto ir gminos atstovų vizito metu, buvo pasirašyta kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo sutartis bei draugiškai susitarta kasmet susitikti vienoje iš savivaldybių ir aptarti bendrą veiklą, keistis įvairių sričių specialistų delegacijomis. Mero pavaduotojas savo kalboje pasidžiaugė, kad per 15 metų abi savivaldybės turėjo galimybę pažinti vieni kitų kultūrą, istoriją ir tradicijas. Paminėta, kad kaip tik šiuo metu Serocke poilsiauja 40 mokinių iš Ignalinos ir tokia pat grupė vaikų iš Serocko išvykę į Ignaliną. Tai gražus ir naudingas bendradarbiavimo projektas (vakare mero pavaduotojas aplankė poilsiaujančius vaikus, pabendravo su mokytojais).

Serocko miesto burmistras ir rajono savivaldybės mero pavaduotojas pasirašė Bendradarbiavimo deklaraciją, kurioje apibendrintas sėkmingas tarpusavio ryšių plėtojimas ir noras toliau tęsti partnerystę. „Prisimindami 15 metų laimėjimus, suprasdami mūsų vietos bendruomenių poreikius ir atsižvelgdami į ateities kartų lūkesčius, mes išreiškiame savo pasiryžimą tęsti partnerystę ir aktyviai bendradarbiauti. Esame įsitikinę, kad bendri projektai bus postūmis imtis tolesnių partnerystes veiksmų vietos bendruomenių labui“, – rašoma deklaracijoje.

Ignalinos ir Serocko 15 metų bendradarbiavimo sukaktis įamžinta kalvystės kūrinyje. Šiai progai savivaldybės užsakymu Raimondas Žievys sukūrė šakomis susisiekiančius draugystės medžius, kurie simbolizuoja Serocką ir Ignaliną. Įteikdamas dovaną Serocko burmistrui S. Sokolnickiui, mero pavaduotojas H. Šiaudinis sakė: „Tegul šie medžiai visiems primins, kad tikra draugystė yra tvirta kaip akmuo ir geležis, jos negali sunaikinti jokie vėjai ir negandos. Norisi palinkėti prasmingo ir gražaus gyvavimo Jūsų kraštui ir Ignalinai. Saugokime draugystę“…

Serocko svečiams organizuota įdomi laisvalaikio programa. Buvo malonu pasivaikštinėti po gražų, žydintį ir puikiai sutvarkytą miestą, apžiūrėti neseniai rekonstruotą paplūdimį. Visiems įsiminė plaukiojimas garlaiviu ir grožėjimasis įspūdingais pakrančių vaizdais, apsilankymas poilsio ir pramogų parke „Varšavianka“. Aplankytas netoli Serocko esantis ir savo senąja architektūra garsėjantis Piltusko miestas. Grožėtasi jo senamiesčiu, pilimi, iš kurios bokšto atsiveria miesto panorama ir puikiai matoma ilgiausia Europoje turgaus aikštė bei bazilika. Bazilikoje visus tiesiog pribloškė įspūdingi tapyti jos skliautai, įmantri puošyba ir didingas altorius. Kelionė į Serocko kraštą ignaliniečiams paliko gražių įspūdžių.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje