Skip to content

Miško viduryje stovyklauti negalima

MI informacija

Prasidėjus stovyklavimo gamtoje sezonui, pravartu žinoti, kur galima statyti palapinę ir kurti laužą. Kai kuriose saugomose teritorijose, vos susirentus palapinę, galima „užsidirbti“ keletą šimtų litų siekiančią baudą. Aplinkosaugininkai pataria rinktis oficialias stovyklavietes ir įspėja, kad įsikūrus miško viduryje, per arti ežero ar upės arba saugomoje teritorijoje ne stovyklavietės ribose, poilsį gali apkartinti pareigūnai.

Jau praėjo laikai, kai važiuodami automobiliu ar plaukdami baidare, stabtelėję bet kur galite pasistatyti palapinę, užsikurti laužą ir ramiai čirškinti dešreles. Aplinkosaugininkai sako, kad didžiulė poilsiautojų apgultis kenkia gamtai, todėl žmonės, norėdami keletą dienų praleisti gamtoje, turi kurtis oficialiose stovyklavietėse.

Pagal dabar galiojančią tvarką palapinių statyti ir laužų kurti negalima visose valstybės saugomose teritorijose, išskyrus specialiai paruoštas stovyklavietes, taip pat miške, jei tai nėra rekreacinė zona, ir prie pat ežerų bei upių. Norint apsistoti prie vandens telkinių, reikia žinoti, kiek metrų siekia ežero ar upės apsaugos zona. O jei jūsų palapinė atsidurs jos ribose, teks paploninti piniginę. Aplinkos ministerijos Miškininkystės skyriaus vyr. specialistė Zita Bitvinskaitė sako: „Numatyta, kad žmonės apsistoti miškuose gali tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose (poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse, kempinguose, kituose rekreacinės paskirties inžineriniuose statiniuose). Taigi palapinės bet kur statyti tikrai negalima. Taip pat reikia žinoti, kad miške draudžiama kurti laužus, išskyrus stovyklavietėse esančias laužavietes“.

Jos teigimu, visai nesunku sužinoti, kur yra stovyklavietė, nes jos būna pažymėtos specialiais skiriamaisiais ženklais. Visgi ji patarė prieš važiuojant į mišką pirmiausia informacijos paieškoti internete. Tai svarbu, nes už tvarkos pažeidimą numatomos baudos: „Lankymosi miške taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 50 iki 200 Lt, o pareigūnams – nuo 150 iki 400 Lt.“

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas sako, kad „daugiausiai rūpesčių kelia vairuotojai, kurie važiuoja pievomis arba palieka mašiną ant žolės. Regioniniame parke draudžiama važiuoti žole. Praktiškai negali nuvažiuoti nuo kelio. Nuvažiavai nuo kelio – padarei pažeidimą“. Be to, pašnekovas informavo, kad kiekvieno vandens telkinio apsauginė

Administracinių teisės pažeidimų kodekse (ATPK) nustatyta, kad „valstybinių parkų ar biosferos rezervatų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 100 iki 300 litų ir baudą pareigūnams nuo 200 iki 600 litų“. O jei pažeidimas padaromas rezervate ar draustinyje, bauda dar didesnė: piliečiams – nuo 300 iki 500 Lt, pareigūnams – nuo 500 iki 800 Lt.

Kaip jau minėta, baudžiama ne vien už savivaliavimą valstybės saugomose teritorijose. Jei palapinę pastatysite ežero ar upės apsaugos zonoje, remiantis ATPK, gresia įspėjimas arba bauda piliečiams nuo 100 iki 500 Lt ir pareigūnams – nuo 300 iki 1000 Lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje