Skip to content

Ignalinos rajono meru išrinktas Henrikas Šiaudinis

Žmonės patys nepastebimai perima tų, su kuriais jie nuolat bendrauja, ne tik išorę, manieras ir ydas, o ir dorybes, netgi gyvenimo būdą bei, savaime suprantama, idėjas, vizijas, planus. Gal kiek ir banalokai pasakyta, tačiau remiantis gyvenimo patirtimi. Vakar vykusiame išties neeiliniame rajono tarybos pasėdyje nuskambėjo daug minčių, iš kurių vienos tiek patvirtino seniai žinomas tiesas, kitos sukėlė šypsenas, o kai kurios privertė ne juokais sunerimti.

Atsistatydino meras

Birželio 19-ąją, po 24 metų, 1 mėn. ir 1 savaitės, išbuvęs vadovu kone 6 kadencijas, rajono meras Bronis Ropė pateikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Priežastis labai aiški. Gavęs didžiulį ne tik rajono, bet ir šalies žmonių palaikymą ir pasitikėjimą, Br. Ropė išvyksta į Europos Parlamentą atstovauti visų mūsų interesų. Apžvelgęs visus nuveiktus darbus žmonių ir krašto labui, Br. Ropė pabrėžė, jog tai ne tik jo, bet ir visų tarybos narių bei savivaldybės komandos darbas ir dar kartą visiems padėkojo už komandinį darbą, už palaikymą.

Rajono taryba balsų dauguma (19 – už, 1 – susilaikė, 1 nebalsavo) patenkino Br. Ropės prašymą ir atleido jį užimamų pareigų.

Už ilgametį darbą bei rūpinimąsi Ignalinos krašto žmonių gerove ir gerbūviu rajono merui dėkojo Vyriausybės atstovė Panevėžio ir Utenos apskritims, kartu kaip kraitį, keliaujant į svečią šalį, merui įteikdama Panevėžio krašto duonkepių duonelės, kad kąsneliu nugintų ilgesį gimtajam kraštui. Rajono seniūnai įteikė merui puoduką, kuriame nuolat ant jo darbo stalo garuos kava, šildoma pozityviomis seniūnų mintimis. Turizmo ir informacijos centro atstovai lyg ir linkėjo, lyg ir žadėjo, kad meras kitą kart sugrįžtų jau ne į šiaip Ignaliną, o į kurortą.

Draugai draugų nepakeitė

Kitas klausimas – naujo mero rinkimai. Rinkimai vyko griežtai pagal visas instrukcijas. Buvo pasiūlyti trys kandidatai, tačiau vienas iš jų, Vygandas Dilys, atsisakė kandidatuoti. Tad savo kandidatūras, kartu su veiklos gairėmis pristatė Socialdemokratų partijos kandidatas Vilius Cibulskas bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Henrikas Šiaudinis. „Atėjo laikas sudrumsti nusistovėjusį politinį vandenį. Ilgus metus Bronis tarėsi tik su Rope, todėl buvo stipriai apribotas rajono vystimasis. Drįstu pasakyti, kad kaip buvo, taip ir liko rajone visiškai nesprendžiamos socialinės problemos. Manau, kad tai yra vien pagrindinių jaunimo nutekėjimo priežasčių. Esu įsitikinęs, kad geresnio valdymo modelio, kaip kuo platesnė demokratija, nėra“, – daugiau peikdamas rajono mero Br. Ropės ir jo komandos darbą, nei pristatydamas savo veiklos gaires, kalbėjo kandidatas į merus Vilius Cibulskas.

Turbūt kiekvienas galėtų ginčytis dėl šio teiginio, nes ir demokratija turi savo neigiamąją pusę, kurios skonį ir pasekmės jaučia visa šalis. Įrankį davė, o kaip naudotis – nepaaiškino.

Kandidatas Henrikas Šiaudinis, padėkojęs už pasitikėjimą pažadėjo, jog jei būsiąs išrinktas meru dirbsiąs ta pačia linkme, kuria buvo dirbama iki šiol. „Nesiimu populistinių pažadų, bet pažadu, jog tęsime pradėtus darbus ir kryptingai eisime link naujų iššūkių. Svarbiausia – sėkmingai užbaigti 2007–2013 m. ES finansavimo metus ir tinkamai parengti visus dokumentus naujam, 2014–2020 m., etapui“, – sakė kandidatas į merus H, Šiaudinis.

Išklausę kandidatų kalbas, tarybos nariai uždavė jiems rūpimų klausimų. Po pertraukėlės vyko slapti mero rinkimai. Balsų dauguma, rajono meru išrinktas Henrikas Šiaudinis. 13 tarybos narių balsavo už H. Šiaudinį, 5 – už V. Cibulską ir 3 biuleteniai buvo negaliojantys. Taip pat patvirtintas ir mero darbo užmokestis, kurio koeficientas yra 10,5 bszinės algos (pinigine išraiška tai būtų 4725 Lt).

Eiliniam piliečiui išėjus iš salės po tokio tarybos posėdžio graudu ir liūdna net ne dėl ateities, o dėl  dabarties. Susidarė įspūdis, kad sėdėjusius salėje užgriuvusi amžiaus našta gerokai viršija pačios Ignalinos amžių… Artėjant naujiems savivaldybių tarybų rinkimams reikia gerokai kiekvienam, besityžtančiam kandidatuoti į tarybos narius, pasvarstyti ir pasverti savo galimybes. Ar tikrai, žmogau, esi pajėgus atstovauti žmonėms, kurie tiki tavimi? Ar pats tiki savimi?  Ar verta užimt sėdėtojo poziciją ir juokint kolegas arba erzint savo tuštybe? O galvojant ne apie atskiras kandidatūras, o apie, pasak V. Cibulsko, „užsistovėjusius“ politinius vandenis rajone, norėtųsi retoriškai paklausti: kas pasikeis nuo to, jei vienų draugų draugus pakeis kiti draugų draugai? Tada jau bus demokratiškiau?

Nenoriu būti blogu pranašu, bet atrodo, kad ateinantys 9 mėn. Ignalinos krašto žmonėms bus kaip niekad sunkūs, siaubiami politinių audrų, vėjų ir uraganų…

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje