Skip to content

Kiaulių maras – už 1 km nuo rajono ribos

MI informacija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Baltarusijos ir Rusijos žiniasklaida išplatino informaciją apie įtarimus, jog nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai kiaulių ūkiuose Vitebsko srityje, Verchnedvinsko bei Astravo rajonuose.

Pasak Baltarusijos žiniasklaidos, Vitebsko srityje, Verchnedvinsko rajone, AKM židinys įtariamas kiaulių ūkyje, kuriame buvo laikomos 2 kiaulės. Veterinarijos tarnyba šiame rajone uždarė visas kiaulių laikymo vietas, pradėjo naikinti ten esančias kiaules.

Antrasis AKM židinys įtartas šeimos ūkyje Astravo rajone, Bolšaja Stracha kaime, kuriame laikomos kelios kiaulės. Šis židinys nuo Lietuvos Respublikos sienos nutolęs vos 15 km. Be to, maždaug 1 km nuo Lietuvos Respublikos sienos, pasienyje su Ignalinos rajonu, smulkiame ūkyje dviems kiaulėms nustatyta infekcinė liga, kurios požymiai panašūs į AKM.

„Baltarusijos žiniasklaidoje išplatinta informacija kelia itin didelį susirūpinimą. Ypač neramina, kad Baltarusijos kompetentinga institucija iki šiol nepateikė informacijos apie AKM kontrolės priemones ir ligos epidemiologiją šalyje. Tai dar kartą patvirtina, kad VMVT taikomos itin griežtos veterinarinės kontrolės ir prevencijos priemonės yra būtinos“, – pabrėžia VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

VMVT primena, kad kiaulių laikytojai turėtų išlikti itin budrūs ir griežtai laikytis biosaugos reikalavimų. Medžiotojai privalo tirti kiekvieną sumedžiotą šerną, doroti žvėris laikantis biosaugos taisyklių.

Dėl neaiškios situacijos kaimyninėje valstybėje VMVT organizuoja papildomas veterinarines priemones pasienio rajonuose su Baltarusija (Zarasų, Ignalinos, Visagino, Švenčionių, Vilniaus, Šalčininkų, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų savivaldybėse). Taip pat vykdo sustiprintą kiaulių ūkių stebėseną, aktyviai bendradarbiauja su medžiotojais, apribojo prekybą gyvais gyvūnais turgavietėse, parodų metu, uždraudė laikyti kiaules palaidas. Be to, šioje zonoje esantiems kiaulių laikytojams taikomi griežti biologinės saugos priemonių reikalavimai. „Imamės visų galimų priemonių, kad liga neperžengtų Lietuvos ir rajono ribos“, – MI sakė Ignalinos VMVT viršininkas Laimis Ragaišis.

Pasienyje su Baltarusija įsikūrusiuose ūkiuose prieš skerdžiant kiaules savo reikmėms, būtina pranešti privačiam veterinarijos gydytojui dėl mėginių paėmimo AKM tyrimams.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here