Skip to content

Jubiliejinėje Dainų šventėje dalyvaus ir daugiau kaip 120 ignaliniečių

MI informacija

Jau nuo trečiadienio Vilniuje prasidėjo įvairūs jubiliejinės Lietuvos dainų šventės „Čia mūsų namai“ renginiai. Prognozuojama, kad juose dalyvaus apie 37 000 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš 14 pasaulio šalių, kur gyvena mūsų tautiečiai.

Dainų šventėje dalyvaus ir gausus, daugiau kaip 120, ignaliniečių būrys. Po įvairių rajono meno mėgėjų kolektyvų atrankos, kurioje dalyvavo kompetentingos įvairių meninių žanrų profesionalios komisijos, į šventę pakviesti populiarūs rajono meno kolektyvai. Tarp jų Miko ir Kipro Petrauskų premijos laureatai – Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ (vad. Sigutė Mudinienė), Ignalinos kultūros ir sporto centro šokių kolektyvas „Gaja“ (vad. Elena Skripkauskienė), Miko Petrausko muzikos mokyklos liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“ (vad. Irutė Murmienė), tos pačios mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Algimantas Rastenis), IKSC jaunių grupė „Lelijėlė“ (vad. Nijolė Žygienė).

Jau vakar ansamblių vakare „Krantai Nemunėlio“ Kalnų parke koncertavo „Nendrelės“ liaudiškos muzikos kapela. Šiandien, penktadienį, folkloro dieną „Laimužės lemta“, kuri vyks Bernardinų sode ir pilies teritorijoje, dalyvaus folkloro ansamblis „Čiulbutė“. Rytoj – šokių diena „Sodauto“, kuri vyks atnaujintame Futbolo federacijos stadione. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo) dieną, kuri vyks Vingio parke, koncertuos ir pučiamųjų instrumentų orkestras.

Beje, liaudies meno parodoje „Pasaulis – namuose“ Taikomosios dailės muziejuje tarp daugybės tautodailininkų darbų bus galima pasidžiaugti ir Kazitiškio seniūnijos tautodailininkės, audėjos Albinos Būgienės rankdarbiais. Į šventę pakviesta ir gerai žinoma amatininkė, veltinių gamintoja Marijona Lukaševičienė.

Finalinę Dainų šventės dieną, liepos 6-ąją, 15 val., vyks Dainų šventės dalyvių eisena iš Katedros aikštės į Vingio parką, kurią tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija. Šioje kolonoje pražygiuos ir ignaliniečių kolektyvai bei rajono valdžios atstovai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje