Skip to content

Aplinkos viceministrė: „Dabar pats renovacijos žydėjimas…“

Praėjusį penktadienį Ignalinoje vyko renovadienis, kurį organizavo Aplinkos ministerija. Tai buvo pirmas renginys iš renovadienių ciklo, kuris Lietuvoje tęsis visą mėnesį (šiandien jis vyksta Anykščiuose). Dalyvavo aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Būsto energijos taupymo agentūros vadovas Valius Serbenta, rangovai, darbų techniniai prižiūrėtojai, renovuojamų namų gyventojai. Pirma renovadienio dalis vyko Atgimimo g. prie 29-ojo namo, vėliau rajono savivaldybės salėje buvo susumuoti ir apibendrinti renginio rezultatai. Išsami publikacija apie renginį kituose numeriuose, o šiandien interviu su aplinkos viceministre Daiva MATONIENE.

– Šiandien daug ką pamatėte, išgirdote, kokius įspūdžius išsivešite iš Ignalinos?

– Aš ne pirmąkart Ignalinoje ir džiugu, kad kaskart atvažiuojant ta situacija vis gražėja. Smagu, kai matau vis daugiau renovuotų namų, dar smagiau, kai girdžiu žmones sakant – viskas gerai. Ignalina dabar vadinama renovacijos sostine, nes turės, jau turi, daugiausiai renovuotų namų pagal turimą jų skaičių. Šia prasme jūs skambat visoje Lietuvoje. Juokauju, kad va, kaip yra toje politikoje: renovaciją pradėjo, įsuko vienas meras, o visi laurai atiteks kitam. Tačiau, žinoma, tai ne vieno žmogaus, o visos komandos darnaus darbo vaisius. Matau gerą savivaldybės, Butų ūkio įdirbį, tai ir yra jūsų darbų sėkmės pagrindas. Renovadienio tikslas – pamatyti praktinę renovacijos pusę, išgirsti iš žmonių, techninių prižiūrėtojų ir statybininkų, kas yra gerai, kas blogai, ką reikia taisyti. Manau, kad šiandien tai išgirdome.

– Ar išgirdote ką nors netikėto, dar negirdėto?

– Kiekvienas toks susitikimas duoda naujų minčių, idėjų. Šiandien išgirdau skundų dėl projektuotojų klaidų, kai kurių rangovinių organizacijų nepatikimumo, tad bus sprendimų šia linkme. Buvo pastabų ir dėl atsiskaitymų statybininkams, kitų nedidelių nesklandumų, tačiau visumoje renovacijos procesas vyksta gana sklandžiai.

– Mus vadinate renovacijos sostine. Kokie dar rajonai, savivaldybės mus vejasi?

– Renovuojasi visa Lietuva. Sakau, kad dabar yra renovacijos pavasaris, jos žydėjimas. Druskininkuose jau renovuoti trys namai, didžiuosiuose miestuose pavieniai objektai. Daugelyje rajonų renovacija ima judėti, o kaip jiems seksis, pamatysim vėliau, jau šį rudenį. Taigi kaip toje patarlėje – viščiukus rudenį skaičiuosim. Iš viso Lietuvoje dabar turime pasirašytų jau apie 600 renovacijos sutarčių, o per 2–3 metus planuojama, kad bus renovuota apie 3000 namų.

– Kalbėdama su žmonėmis žadėjote, kad atvažiuosite ir žiemą. Pažiūrėti, kiek už šilumą moka renovuotų namų gyventojai…

– Būtinai atvažiuosiu. Kaip ekonomistė, mėgstu viską lyginti. Juk ir vienas svarbiausių renovacijos tikslų – mažesnės sąskaitos už šilumą. Įdomu bus pasižiūrėti, kokios jos Ignalinoje, kiek žmonės sutaupė po renovacijos.

– Ačiū už pokalbį!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje