Skip to content

Dešimtmečio Augusto nuotykiai Brazilijoje

Sekmadienį Brazilijoje baigėsi visą mėnesį aistras kaitinęs Pasaulio futbolo čempionatas. Jis visam gyvenimui įsimins dešimtmečiui Augustui Grabažiui. Jis liepos 9 d. vykusiose čempionato pusfinalio rungtynėse į aikštę žengė drauge su Olandijos ir Argentinos rinktinėmis. Augustas – rajono tarybos nario, mielagėniškio Arūno Domininko Grabažio anūkas. Augustas į lemtingas pusfinalio varžybas San Paulo stadione palydėjo Olandijos rinktinės juodaodį žaidėją Bruno Martinsą Indi. Dar prieš kelionę į Pietų Ameriką Augustas sakė, kad norėtų į aikštę išvesti portugalą Kristijaną Ronaldą ar brazilą Neymarą da Silvą. Tačiau tądien, kai Augustui teko išeti į stadioną, portugalai jau buvo iškritę, o N. da Silva nežaidė dėl traumos.

Dar balandį Augustas tapo oficialaus čempionato restoranų tinklo „McDonald‘s“ rengiamos tarptautinės programos „Į stadioną – su žvaigžde“ nugalėtoju Lietuvoje, kuriam atiteko išskirtinė galimybė vykti į pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje. Dėl pagrindinio prizo tąkart varžėsi beveik šimtas 6–10 metų vaikų iš visos Lietuvos. Nugalėtojas buvo išrinktas specialios „Žvaigždžių dienos“ organizatorių – Vilniaus regiono futbolo sąjungos ir futbolo klubo „Ekranas“ – surengtos atrankos metu. Visi dalyviai turėjo įveikti tris atrankos etapus, o specialių estafečių metu – pademonstruoti ne tik greitį, apsukrumą ir futbolo įgūdžius, bet ir darnią komandą – venoje rungčių tėveliai dalyvavo kartu su savo vaikais. Jaunajam futbolo aistruoliui buvo įteiktas kelialapis į pusfinalio rungtynes San Paulo stadione.

Kol Augustas į stadioną lydėjo Olandijos rinktinę, drauge su juo į čempionatą atvykęs tėtis visa tai stebėjo rungtynių žiūrovams skirtose tribūnose. „Šiame stadione telpa net 65 000 žiūrovų, kurie vienu metu serga už savo šalių komandas. Vien galimybė jame gyvai stebėti rungtynes yra nepakartojama patirtis, o ką jau kalbėti apie tai, kad į futbolo aikštę žygiuoja ir paties sūnus“, – sakė Augustą kelionėje lydėjęs tėtis Andrius Grabažis.

Brazilijoje lietuvių laukė ir daugiau įspūdžių. Jų kelionė prasidėjo Rio de Žaneiro mieste, kuriame iš įvairių pasaulio šalių susirinkę „Į stadioną – su žvaigžde“ programos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su vienu egzotiškiausių pasaulio miestų bei išbandyti jėgas paplūdimio futbolo aikštelėje. Tiesa, grįžęs iš Brazilijos Augustas Lietuvoje neužsibus. Pasibaigus pasaulio čempionatui, jo, kaip gabaus futbolininko, jau laukia kelionė į Olandiją, kur berniukas treniruosis Amsterdamo „Ajax“ klubo stovykloje. Sekmadienį, grįžęs iš Brazilijos, jis pirmiausia Mielagėnuose aplankė senelį Arūną.

San Paule vykusiose čempionato pusfinalio rungtynėse dalyvavo 22 vaikai iš įvairių pasaulio šalių. Tarp jų į aikštę žengė ir šešerių Lukas iš Estijos. Jis į rungtynes palydėjo Argentinos rinktinės gynėją. Latvijos atstovas pasirodė sekmadienį vykusiame finale.

„Į stadioną – su žvaigžde“ yra pasaulinės „McDonald‘s Player Escort“ programos dalis. Jos metu į 2014-ųjų FIFA pasaulio čempionatą iš viso vyko 1408 vaikai iš beveik 70 šalių. Futbolą ir įvairius futbolo renginius „McDonald‘s“ palaiko jau daugiau nei 25-erius metus, o nuo 1994-ųjų yra oficialus FIFA pasaulio čempionato rėmėjas ir restoranų tinklas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje