Skip to content

Gamtos fotografų ignaliniečiams padovanota dovana

2009-aisiais metais Rytų Lietuvoje buvo įkurtas meninės fotografijos mėgėjų klubas „Žalias skėtis“, į kurį susibūrė daugiau kaip 50 aktyvių ir kūrybingų fotografų iš Ignalinos, Kupiškio, Švenčionių, Zarasų, Utenos, Vilniaus ir net kai kurių užsienio šalių. Įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų žmonės, nepaisant savo užimtumo, su fotoaparatais keliauja po įvairius nepakartojamo grožio gamtos kampelius, stengdamiesi fotoobjektyvais įamžinti aptiktas akimirkas, kurias poilsiautojai ar turistai ne visada ir pastebi, bet jos atgyja jų sukurtose nuotraukose.

Praėjusią savaitę su jomis turėjo galimybę susipažinti ir grupė šio meno mėgėjų iš Ignalinos, kai savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje pradėjo veikti „Žaliojo skėčio“ klubo gamtos fotografų darbų paroda.

Ją atidarydamas vienas iš aktyviausių klubo steigėjų uteniškis Rimantas Udras papasakojo, kad svarbiausias klubo organizuojamas renginys – jau tradicine tapusi kasmetinė gamtos fotografijų paroda – konkursas, skirtas Žemės dienai ar lygiadieniams.

Šiuo metu klube yra 35 nariai, kurie į Ignaliną atvežė daugiau kaip 50 unikalių spalvotų ir juodai baltų nuotraukų. Tarp aktyvių klubo narių nuo pat jo įkūrimo pradžios aktyviai dalyvauja ir du ignaliniečiai – gamtos mokslų daktaras Bronius Šablevičius bei tarptautinio pripažinimo sulaukęs kraštietis Algis Jakštas.

Parodos atidaryme kalbėjęs Bronius Šablevičius prisipažino, kad per daugelį metų keliaujant po miškus ir gražiausius gamtos kampelius jam pavyko įamžinti unikalius gamtos ir jos gyventojų reginius. Tuo tikslu tenka daug dienų ir naktų klajoti po miškus ir siekti sukurti iš anksto vaizduotėje numatytus kadrus. Ne visada pavyksta juos atkurti, todėl tenka fotografuoti net pasislėpus ir būna malonu, kai pavyksta įgyvendinti savo sumanymą. Jis prisipažino, kad labiausiai vertina juodai baltas nuotraukas, kurios jam patrauklesnės ir natūralesnės. Jis iš parodoje sukauptų nuotraukų pagyrė švenčioniškio Rimanto Nalivaikos tetervinų dvikovos nepaprastas akimirkas, kurių tikriausiai laukė ilga laiką.

Kalbėjęs mūsų kraštietis Algis Jakštas pažymėjo, kad kiekvienas fotografas yra nepakartojamų akimirkų vagis. Kad jas „sugautum“ tenka paaukoti ne vieną naktį ar dieną. Su gana paprastais aparatais jis nuo 1977 metų klajojo po gimtojo rajono gražiausias vietoves. Per savo, kaip fotografo, ilgametę karjerą yra surengęs daugiau kaip 100 įvairių parodų ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose šalyse, tarp jų – Norvegijoje, Lenkijoje, Argentinoje, Čekoslovakijoje, Danijoje, Italijoje, Irane, Izraelyje, Austrijoje, JAV, net Kinijoje ir kitose pasaulio šalyse. Kiek už tai yra pelnęs diplomų ar medalių, dabar sunku būtų ir suskaičiuoti. Už tai jam suteiktas Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario vardas, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografo menininko garbės (AFIAP) vardas ir Lietuvos meno kūrėjo vardas.

Savo kūrybos įvertinimais jis nemėgsta girtis, nes per ilgus metus juos pelnė atkakliu darbu. Pasak jo, norint sulaukti pripažinimo, tik apie 5 proc. padeda talentas, o likusi sėkmė priklauso priklauso tik nuo darbo.

Atidarant parodą Ignalinoje, jos lankytojai domėjosi, kaip tapti klubo nariu, prašė parodoje dalyvavusių fotografų papasakoti, kaip jiems pavyko nuotraukose užfiksuoti tokius unikalius vaizdinius.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje