Skip to content

Ignalinietė Aurelija – Europos vicečempionė

Ignalinoje gimusią, augusią ir tik prieš kelis metus, plaukimo treneriui Eugenijui Rakitinui pastūmėjus, išvykusią į Vilnių treniruotis šiuolaikinės penkiakovės mokykloje Aureliją Tamašauskaitę toliau „persekioja“ pergales. Ji pateisina kylančios penkiakovės žvaigždės vardą (apie ją išsamiai rašėme kovo 14 d. numeryje („Penkiakovininkės Aurelijos žvaigždė šviečia vis skaisčiau“, MI, Nr. 20). Po svarių laimėjimų pernai Portugalijoje, šiemet medaliai byrėjo Baltarusijoje ir Švedijoje.

Prieš kelias dienas Švedijoje vykusio Europos jaunių (iki 19 metų) šiuolaikinės penkiakovės čempionato merginų finale ignalinietei A. Tamašauskaitei atiteko sidabro medalis! Lietuvos atstovė fechtavime buvo penkta, plaukime – 31-a, bet kombinuotoje rungtyje, tradiciškai, nepaliko varžovėms vilčių ir bendrojoje įskaitoje iš 16 vietos pakilo net į antrą! Iš viso A. Tamašauskaitė finale surinko 1048 taškus ir nusileido tik italei Irene Prampolini (1060).

Čempionato paskutinę dieną Lietuvos atstovai dar kartą užėmė antrąją vietą (išvakarėse Europos vicečempionais asmeninėje įskaitoje be A. Tamašauskaitės tapo ir Dovydas Vaivada). Lietuviai šį kartą fechtavime buvo treti, plaukime – antri, kombinuotoje rungtyje – pirmi ir iš viso surinko 1159 taškus. Europos čempionais tapo vengrai (1173 taškai), o trečiąją vietą užėmė italai (1149).

O šį pavasarį Baltarusijos sostinėje vykusių Minsko jaunimo olimpinių dienų šiuolaikinės penkiakovės varžybas A. Tamašauskaitė laimėjo. Plaukimo rungtyje mūsų sportininkė buvo 13, fechtavimo – 10, tačiau sau būdingu stiliumi varžovėms nepaliko vilčių kombinuotoje bėgimo šaudymo rungtyje (antrąją vietą užėmusią Baltarusijos sportininkę aplenkė net 2 min.). A. Tamašauskaitė iš viso keturkovėje surinko 1034 taškus. Minske A. Tamašauskaitė varžybas laimėjo ir vykusias vasario viduryje.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje