Skip to content

Rupinskų įmonėje – afrikinis kiaulių maras

MI informacija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad trečiadienio vakare danų įmonė UAB ,,Idavang“ generalinis direktorius pranešė apie pastebėtą padidėjusį kiaulių gaišimą šiai bendrovei priklausančiame Rupinskų padalinyje.

Nedelsiant VMVT Skubios veiklos skyriaus valstybiniai veterinarijos inspektoriai kartu su Ignalinos padalinio veterinarijos gydytojais išvyko į Rupinskus, kur pradėjo epizootinį tyrimą kiaulių laikymo vietoje. Paimti gyvulių kraujo ir organų mėginiai buvo nuvežti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą kiaulių kritimo priežasčiai nustatyti. Atlikus tyrimą, nustatyta afrikinio kiaulių maro diagnozė.

Valstybiniai veterinarijos inspektoriai nustatė užkrato zoną, iš kurios uždrausta išvežti kiaules, kiaulieną ir produktus, kurių sudėtyje yra kiaulienos.

UAB „Idavang“ gen. direktoriaus Sauliaus Leonavičiaus teigimu, bendrovė atlieka savarankišką vidaus tyrimą, siekiant išsiaiškinti susidariusios situacijos priežastis bei teikia visą prašomą informaciją veterinarijos pareigūnams.

Valstybinės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, šiame kiaulių komplekse laikoma 19 411 kiaulių, iš kurių 10 167 – paršeliai iki 3 mėnesių amžiaus, 1396 paršavedės, 213 kiaulių daugiau kaip 8 mėnesių, 13 kuilių ir 7622 kiaulės nuo 3 iki 8 mėnesių amžiaus. Rupinskai tolokai nuo sienos su Baltarusija ir į buferinę maro zoną neįeina, tačiau užkratas danų įmonę vis tik pasiekė, nežiūrint į labai griežtą sanitarinę tvarką komplekse.

Apie tolesnę tyrimų eigą Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuos papildomai. Ignalinos VMVT viršininkas Laimis Ragaišis situacijos vakar nekomentavo, patarė laukti oficialių tarnybos pranešimų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje