Skip to content

Sosnovskio barščiai kelio neužgoš

Mūsų skaitytoja iš Turistų gatvės kreipėsi į redakciją, nerimaudama dėl neprižiūrimos Turistų gatvės pakelės ir dėl grobuoniškai besiveržiančių Sosnovskio barščių į mūsų kurortinę Ignaliną. Dėl šių augalų daromos žalos žmogaus gyvybei žinių turime į valias, tik tai bėda ta, kad nuo to situacija negerėja: nuodingi augalai plinta pašėlusiu greičiu, o dauguma žemės savininkų į tai žiūri pro pirštus.

UAB „Ignalinos vanduo“ direktorius Valentas Šimonis pakomentavo, kad teritoriją nuo Turistų gatvės iki jų įmonės pastato dalinaisi kartu su seniūnija, o pakelėje augantys Sosnovskio barščiai – seniūnijos galvos skausmas.

Ignalinos miesto seniūnas Valentas Rumbutis taip lengvai nepasidavė. Seniūnas pateikė detalų teritorijos planą ir pakomentavo artimiausio pusmečio veiklą, susijusią su minėtos teritorijos priežiūra.

„Kaip matote pagal planą (žr. paveiksliuke), 1-uoju numeriu pažymėta teritorija ir visa miesto paplūdimio teritorija yra vienas didelis, beveik 10 ha sklypas, už kurio priežiūrą atsakinga seniūnija. 2 numeriu pažymėta teritorija priklauso UAB „Ignalinos vanduo“, o 3 numeriu pažymėta teritorija yra privačių savininkų valda. Kas ten vyksta už „vandentiekio“ tvoros, aš nežinau, bet mačiau, kad jau pradėta šienauti. Tačiau tikrai žinau, kad pavojingieji sveikatai Sosnovskio barščiai auga mūsų teritorijoje, Turistų gatvės pakraštyje, ir didžioji dauguma – privatininkų žemėje. Mes juos reguliariai kapojame kirviais ir neleidžiame prinokti sėkloms, bet, kaip žinote, šių augalų naikinimas taip pat yra labai pavojingas, tad pjauti trimeriais negalima. Reikia specialios aprangos ir įrangos, nes tiek ant odos patekę augalo sultys, tiek ore garuojančios medžiagos kelia pavojų žmogaus sveikatai. Žinoma, tai ne gyventojų, ir net ne jūsų problema, kaip mes tai sutvarkysime, bet patikinu, jog tikrai bus sutvarkyta. Ir ne tik šie augalai. Visa pakelėje esanti mūsų teritorija bus nušienauta, o jau rudenį ir žiemą, nukritus lapams ir užmigus medžiams, paformuosim didžiuosius augalus, medžius, nes ten taip pat priaugę be jokios tvarkos, sudarydami brūzgyno ir kemsyno įvaizdį“, – teigia seniūnas V. Rumbutis.

Ne visai žvaira ir kiek prityrusi MI akis siekia ir „vandentiekio“ teritoriją, nors ji kiek tolėliau nuo pagrindinio kelio, bet leidžiantis link paplūdimio, dešinėje kelio pusėje, vaizdelis labai jau liūdnas. Labai draugiškai, bet labai primygtinai prašome ir „vandentiekio“ kolektyvą susiimti ir kartu su seniūnija pagražinti aplinką. Juk tokios gražios vietos, šalia kelias link paplūdimio ir būsimo viešbučio, kur turistai ir svečiai plūs visais metų laikais, o šalia – neįžengiamos džiunglės. Juk tikrai nereikia įmonei kosminių pinigų, kad tos neįžengiamos džiunglės virstų akiai patrauklia parko teritorija.

Atostogaujantys Ignalinos svečiai domėjosi, kodėl neišvalytas mažasis „varlinukas“, kuriame saugiai galėtų maudytis maži vaikai. „Visą paplūdimio teritoriją esam valę jau ne vieną kartą, bet kai tik žmonės nesimaudo, ji labai greitai apsineša dumbliais, apauga žolėmis. Problema ta, kad žmonės nesinaudoja tuo „varlinuku“, todėl jis labai greitai užauga. Didžiojo tilto lentas apžiūrime kiekvieną pavasarį ir supuvusias pakeičiame naujomis. Šiemet paskutinius metus tarnauja ant tilto pritvirtinta vandens čiuožykla vaikams. Medis jau atitarnavo. Paplūdimio gelbėtojai įspėti, kad nuolat stebėtų tos čiuožyklos būklę ir įtarus, kad ji jau nebesaugi, tuoj pat informuotų, kad nuimtume“, – sako miesto seniūnas.

Šiemet besiilsintys miesto paplūdimyje turbūt patiria daugiau streso nei malonumo, mat nuolat zujantys sunkiasvoriai automobiliai ir vykstančios statybos tiesiog erzina, o kartais gal net kelia pavojų gyventojų saugumui. Statybininkai gal turėtų pagalvoti apie teritorijos aptvėrimą bent jau saugos juostomis, nes net suaugę sutrinka, pamatę smėliu atidundantį MAZą, kuris nežinia į kurią pusę suks, priartėjęs prie žmonių poilsio vietos, jei apskritai suks.

Ir vis dėlto, gera žinia, kad, pasak seniūno V. Rumbučio, jau iki šių metų pabaigos „Mažoji Venecija“ pažadėjo baigti viešbučio statybas. Panašu, kad ignaliniečiai jau gali pradėti ruoštis dar vienoms įkurtuvėms.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje