Skip to content

Informacija gyventojams dėl afrikinio kiaulių maro židinio likvidavimo darbų

MI informacija

Liepos 30 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje vyko Ignalinos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narių pasitarimas. Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys informavo, kad situacija dėl afrikinio kiaulių maro išlieka sudėtinga. Rupinskų kiaulių komplekse gyvūnų likvidavimas baigtas, tačiau vyksta pylimo apsauginiai bei įvairūs dezinfekavimo darbai. Bus sunaikinti įmonėje sukaupti pašarai, pašarų priedai, veterinariniai vaistai, įmonės teritorijoje užkastas mėšlas ir srutos.

Nustačius ligos židinį, buvo nustatytos 3 ir 10 km apsaugos bei stebėsenos zonos. 10 km stebėsenos zonoje patikrintos visos kiaulių laikymo vietos, atliktas laikomų kiaulių surašymas bei klinikiniai tyrimai. 3 km apsaugos zonoje visos kiaulės paskerstos ir paimti jų kraujo mėginiai ištirti laboratorijoje. Šiuo metu jau gauti visų mėginių tyrimų rezultatai parodė, kad afrikinio kiaulių maro užkratas už užkrėstos fermos ribų neišplito.

Uždrausta į apsaugos ir stebėsenos zonas arba iš jų vežti gyvas kiaules, kiaulieną ir produktus, kurių sudėtyje yra kiaulienos. Šio reikalavimo įgyvendinimą Ignalinos rajone kontroliuoja 24 val. per parą veikiantys kelių kontrolės postai, kuriuose budi policijos pareigūnai ir savanoriškosios krašto apsaugos pajėgų savanoriai. Iš viso yra 11 tokių postų, juose keisdamiesi dirba apie 20 pareigūnų, taip pat 3 veterinarijos gydytojai. Savivaldybės administracija organizuoja maitinimą bei aprūpina geriamuoju vandeniu, reikalingomis priemonėmis.

Savivaldybės administracijoje buvo aptartas tolimesnis veiksmų planas, sukonkretintos Operacijų centro narių pareigos: informacijos teikimo, dokumentų rengimo ir valdymo, technikos organizavimo bei aprūpinimo. Visi darbai organizuojami laikantis „Afrikinio kiaulių maro ligos likvidavimo ir apsaugos plano“, patvirtinto 2014 m. liepos 24 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Ignalinos maisto ir veterinarijos tarnybos – valstybinio veterinarijos inspektoriaus įsakymu Nr. V2-506.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Ignalinos rajono savivaldybė gyventojams primena, kad būtina laikytis saugos priemonių. Patariama kasdien stebėti laikomas kiaules, sergančias – nedelsiant izoliuoti ir kreiptis į veterinarijos gydytoją, kol bus nustatyta ligos priežastis. Labai svarbu nelaikyti kiaulių lauke, taip būtų užkertamas kelias kontaktams su laukiniais gyvūnais. Drabužiai, įranga ir transporto priemonės, įvažiuojančios ar išvažiuojančios iš fermų, turi būti valomos ir dezinfekuojamos. Kiaulių laikymo vietose neturėtų lankytis pašaliniai asmenys. Be to, griežtai draudžiama gyvulius šerti virtuvės atliekomis – vienu iš pagrindinių šaltinių, per kurį užkratas plinta. Kilus įtarimams dėl gyvulių sveikatos būklės, kiaulių laikytojai turi nedelsdami informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8~800 40403.

Kilus klausimams dėl afrikinio kiaulių maro ligos likvidavimo darbų, prašome kreiptis į savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistą Artūrą Česlioką, tel. 52908, mob. 8~694 04447, el. paštas arturas.cesliokas@ignalina.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here