Skip to content

Mėsą, pirktą parduotuvėje, galima vežti

Vakar redakcija sulaukė kelių skaitytojų skambučių dėl atliekamų automobilių tikrinimų postuose ties nustatytų afrikinio kiaulių maro židinio sanitarinių zonų riba. Žmonės nepatenkinti, kad postuose dirbantys pareigūnai be komentarų kuičiasi automobilių bagažinėse, net neaiškindami, ko ieško. Iš vienos pusės tarsi ir aišku – kiaulienos ar šernienos, kuri negali būti išvežama už sanitarinių zonų ribos, tačiau neaišku, kaip, tarkim, su parduotuvėje nupirkta mėsa. Jos taip pat negalima vežtis? Į šiuos klausimus vakar MI paprašė atsakyti Ignalinos veterinarijos ir maisto tarnybos viršininką Laimutį Ragaišį.

– Kontrolinių postų tikslas, kad iš 3 ir 10 km zonų aplink Rupinskus nebūtų išvežta namuose paskerstų kiaulių mėsa bei sumedžioti šernai, taip pat gyvos kiaulės. Kas dėl parduotuvėje pirktos mėsos, tai ją galima vežtis, jei mėsa yra parduotuvės pakuotėje ir, juolab, yra kasos čekis. Sumedžiotus šernus galima vežtis, tik turint atitinkamus dokumentus. Su mėsa važiuojant tranzitu per zonas, tarkime iš Ignalinos į Visaginą, rekomenduojame rinktis kelionės maršrutą aplinkiniais, nekertančiais zonų, keliais (pavyzdžiui, iš Ignalinos per Daugėliškį, Rimšę – red.). Kol kas jokia mėsa iš nė vieno automobilininko dar nebuvo konfiskuota.

Trijų kilometrų zonoje visos kiaulės privačiuose ūkiuose išskerstos, o 10 km zonoje rekomenduojama skersti, bet neprivaloma. Šioje zonoje privatūs kiaulių ūkiai nuolat stebimi, kiaulės tiriamos, kol kas viskas gerai, užkrato nerasta“, – sakė L. Ragaišis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje