Skip to content

Šiemet linksmoji regata ypač stebino originalumu

Lūšių vėjuose burėmis nuplazdėjo dvi dienas šėlusi šiųmetė Palūšės regata. Šiemet oras šiai šventei pataikūniškai merkė akį ir draugiškai tapšnojo per petį. Burlaiviams vėjo, o publikai saulės, kaip ir pramogų, užteko iki soties. Apie rimtąją regatos dalį ir kitas šventės peripetijas rašysime kituose laikraščio numeriuose, o šiandien – apie, ko gero, linksmiausią šventės dalį – linksmąją regatą. Ji kasmet sutraukia pulkus žiūrovų. Taip buvo ir šį šeštadienį. Iki linksmosios regatos pradžios žmonių Lūšių ežero paplūdimyje buvo nemažai, bet paskelbus apie šou pradžią, jų susirinko tiek daug, kad krantas atrodė lūš nuo jų svorio.

Linksmoji regata – tai fantazija ir išradingumas. Rungiamasi, kas sugalvos ir sukonstruos originaliausią plaukimo priemonę. Dar ir greičiausią, nes vyksta varžytuvės, kas greičiau įveiks trasą. Šiųmetėje linksmojoje regatoje originalumo išties netrūko. Tarp devynių ekipažų šia prasme išsiskyrė du – „Vėžliukas nindzė“ ir „Kaballita de totora“. Lietuviškai – „Nendrių žirgeliai“.

„Vėžliukei“ (tai buvo moteris) nelengva buvo rungtyniauti, į finišą iriantis plaukte vien savo jėgomis, be variklių ir irklų, ant nugaros dar nešant improvizuotą vėžlio „namelį“. Tiesa, greičio suteikė naro plaukmenys. Ji į finišą artėjo visai ne vėžlio, o ryklio greičiu, nežiūrint to, kad „vėžlį“, kaip ji skundėsi, apiplaukiant plūdurą lenktynių įkarštyje kažkas laikė. „Vėžliukas nindzė“ finišą pasiekė antra, o gal ir pirma, nes vienodai finišavo du regatos dalyviai. Komisija nindzei skyrė antrąją vietą.

Pirmoji vieta atiteko nendrių laivui „Kaballita de totora“. Ne tiek už greitį, kiek už originalumą. Juo plaukė Palūšės kaimo sodybos, prie Lūšių įrengtos polinezietišku stiliumi, savininkė Audronė. Jos laivas – realus, originalus, nematytas. Kaip pasakojo pati Audronė, tokiais nendriniais laivais iki šiol Ramiajame vandenyne plaukioja Polinezijos ir Pietų Amerikos vandenyno pakrančių čiabuviai, aukštai Anduose esančiame Titikakos ežere – Peru indėnai. Tokie nendriniai laivai ten pradėti gaminti prieš 3000 metų. Šį laivą linksmajai regatai per keturias dienas, pripjovę nendrių, pagamino Audronės draugai brazilai. Laivo pagrindas – dvi traktoriaus padangos, o visa kita išpinta, apipinta ežero nendrėmis. Rungtyniauti Audronei padėjo dukra Luna ir keturkojė pagalbininkė – kalė Bela.

Šaunūs buvo ir kiti linksmosios regatos dalyviai. Plaukė ir krosnis, ir lova, ir iš įvairiausių medžiagų padarytos kitokios plaukimo priemonės. Prizų verti buvo visi, tačiau rėmėjai jų įsteigė tik tris. Trys plaukimo priemonės buvo su elektros varikliais, todėl startavo atskirai. Tarp jų laimėjo krosnimi plaukę rusų pasakos herojai. Prieš lenktynių startą visi devyni linksmosios regatos ekipažai pro teisėjus praplaukė paradiniu yriu, o juos savo plojimais vertino žiūrovai. Visiems plojo ir garsiai, ir nuoširdžiai.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje