Skip to content

Lietuvos kalnų dviračių maratono ketvirtas etapas vyko Vidiškėse

Mamertas KRAPAUSKAS

Tradiciškai Lietuvos kalnų dviračių maratono ketvirtas etapas kasmet vykdavo Ignalinos miesto estradoje, bet šiemet ji renovuojama, todėl praėjusį sekmadienį maratono lenktynės pirmą kartą vyko pernai įrengtame Vidiškių stadione ir jo apylinkėse. Saulėtas ir šiltas oras į lenktynes sukvietė nė kiek ne mažesnį dalyvių skaičių, kaip ir per tris pirmuosius etapus, kurie vyko Druskininkuose, Vilniuje ir Molėtuose. Pasak maratono nuolatinio komentatoriaus Aurimo Budraičio, į Vidiškes buvo susirinkę beveik 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų, kurie sudėtingoje ir kalnuotoje trasoje siekė aukščiausių apdovanojimų.

Pirmieji, kaip įprasta, į startą stojo patys jauniausieji – šešiamečiai ir dešimtmečiai dviratininkai, kurie varžėsi vieno ir pusantro kilometro atkarpose. Tarp šešiamečių pirmavo darželinukai iš Vilniaus Adrija Žalėnaitė ir Vilius Lazunovas, kurie ženkliai aplenkė savo bendraamžius. Tarp dešimtmečių sėkmingiausiai lenktyniavo „Instinkto“ ir „Vilimexo“ atstovė Viktorija Kapancova ir Vilniaus „Sietyno“ sporto mokyklos auklėtinis Haroldas Barkus. Pasak jo mamos Brigitos, sūnus šiemet laimėjo visus iki šiol vykusius etapus. Ir Vidiškėse jis buvo nepralenkiamas.

Po jauniausių dviratininkų finišo, stadione išsirikiavo daugiau kaip 800 dalyvių virtinė. Įvairaus amžiaus dviratininkai buvo pasiryžę startuoti 25, 50 ir 75 km lenktynėse. Prieš jų bendrą startą sėkmės linkėjo vienas iš maratono organizatorių Arūnas Daugirdas ir rajono meras Henrikas Šiaudinis. Beje, A. Daugirdas merui įteikė ir medalį už sėkmingą praėjusių metų maratono organizavimą ir paramą, bei suteikė merui teisę duoti startą dviratininkams.

Jau po jos starto šūvio į pirmas gretas stengėsi prasibrauti patys stipriausieji elito dalyviai, kurie sėkmingai lenktyniavo ir prieš tai vykusiuose trijuose etapuose. Pastarųjų lenktynės 75 km trasoje ir sukėlė didžiausią susidomėjimą. Jau po pirmojo 25 km rato nuo pagrindinės grupės atsiliko 6 dviratininkai. Kiek nelauktai dviratinininkų grupės priekyje važiavo Lietuvos biatlono rinktinės vyr. treneris Ilmaras Bricis. Ir po 50 km lenktynių jis išsaugojo lyderio pozicijas. Bet buvo aišku, kad jam vargu ar pavyks laimėti lenktynes, nes už jo nugaros sekė labiau tituluoti ir patyrę dviratininkai. Taip ir atsitiko, nes iki finišo likus apie 20 km, į priekį įsiveržė Šarūnas Pacevičius, Domas Manikas ir Donatas Šertvytis. Tokia tvarka jie ir finišavo. O etapo nugalėtoju užtikrintai tapo Šarūnas Pocius, aplenkęs savo persekiotojus daugiau kaip minute. Pagyrimo nusipelnė ir buvęs lyderis I. Bricis, kuris bendroje įskaitoje užėmė devintą vietą, o tarp keturiasdešimtmečių dalyvių buvo pirmas.

Įdomu buvo stebėti, ar pavyks laimėti ketvirtą etapą visaginietei Tatjanai Kaliakinai, kuri jau buvo laimėjusi tris etapus. Šįkart jai Ignalinos etapas nebuvo sėkmingas. Ją aplenkė vilnietės Kristina Noreikienė ir Rasa Pocytė. Pagyrimo nusipelnė ir mūsų rajono viena geriausių dviratininkių Ramunė Arlauskienė, kuri tarp jauniausių dalyvių 31-erių metų grupėje užėmė trečiąją vietą. Tarp mūsų rajono atstovų tai buvo geriausias rezultatas. Po finišo R. Arlauskienė MI teigė, kad šioms lenktynėms ji iš anksto nesiruošė, nes ruošiasi dalyvauti pasaulio orientacininkų čempionate, kuris vyks Lenkijoje. Todėl šįkart ji norėjo rimčiau pasitreniruoti prieš atsakingesnį egzaminą.

Beje, šiose lenktynėse pirmą kartą startavo ir savivaldybės administracijos skyriaus vedėjas Vilius Gasiūkevičius, išbandęs jėgas 25 km trasoje. Tarp tokio pat ilgio trasoje rungtyniavusių trylikamečių dviratininkų, pirmavo vilnietė Ieva Pocytė iš Vilniaus ir panevėžietis Eimantas Mazurevičius, o tarp šešiolikmečių – Greta Karasiovaitė ir Domantas Taura. Tarp aštuoniolikmečių moterų nugalėtoja tapo vilnietė Milita Putiatina. Aštuoniolikmečių 75 km lenktynes laimėjo Elvis Giedraitis iš Panevėžio. Vyriausio amžiaus dalyvių grupėse tarp 50-ies metų dalyvių pirmąją vietą iškovojo panevėžietis Saulius Janeliūnas, o tarp 60-mečių – jau ne kartą Ignalinos etapuose dalyvavęs Alfredas Vaitkus.

Pasibaigus lenktynių ketvirtajam etapui, vertingus prizus nugalėtojams ir prizininkams įteikė rajono savivaldybės administracijos atstovas Artūras Česliokas ir vienas iš maratono organizatorių Arūnas Daugirdas bei Kamilė Daugirdaitė. Dar vyko ir vertingų dovanų loterija.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here