Skip to content

Rugsėjo takais – į naujų žinių ir pažinimo pasaulį

Jonas BALTAKIS

Vakar Lietuvą, kiekvieną miestelį, dažną šeimą iš vasaros ramybės pažadino rugsėjo varpelis, pirmasis skambutis, užtvindęs visus kelius ir takus į mokyklas vaikų klegesiu, jaunais veidais, gėlių žiedais. Prasidėjo nauji mokslo metai.

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmokėliai, kurių šiemet į tris klases susirinko 48, dar nepakilus ryto rūkams, susirinko Laisvės aikštėje prie fontano. Vieni gūžėsi nuo ryto žvarbos, kiti nuo nežinomybės, neįprastos aplinkos, juk neaišku, kas bus toje mokykloje, kai ten tiek nepažįstamų veidų. Kai visi išsirikiavo eisenai, kai kuriuos pirmokėlius tėveliams teko įkalbinėti ištiesti rankutes juos į mokyklą vesiantiems dvyliktokams. Tiek netikrumo, nežinomybės, net baimės. Tačiau tai gretai praeina, išblunka. Jau Ateities gatve (kaip simboliška!) žygiuojant eisenai į mokyklą, visi ėjo tvirtu žingsniu. Akyse jau buvo ne pasimetimas, o smalsumas – kas gi mūsų laukia ten, mokykloje.

Šiemet progimnazijoje mokysis 565 moksleiviai, todėl kartu su tėveliais, močiutėmis, seneliais prie mokyklos susirinko didžiulė minia. Ypatingas mokytojų, fotografų dėmesys, žinoma, buvo mažiesiems. Šventė prasidėjo dviejų mergaičiukių pokalbiu, kurios buvo nepatenkintos savo išvaizda, drabužiais, šia prasme žavėjosi, jų manymu, idealiai pasipuošusiomis abiturientėmis. Viena iš nepatenkintųjų išmetė net gėles, kurias jai mama įdavė, mat tai neva vaikiška, gal net senamadiška. Bet išmesta gėlė atsikėlė ir abiems niurzglėms surengė pamoką. Pristatė vikšrelį, gyvenantį po tos gėlės lapu, kuris nėra gražus. Neišvaizdus ir kokonas, į kurį vikšras pavirto, tačiau jau iš kokono išsirito reto grožio drugelis, grakšti plaštakė. Moralas – niekas neatsiranda, netampa iš karto gražus, patrauklus ir protingas. To, kantriai dirbant ir mokantis, reikia siekti ne vienerius metus. O tam ir yra mokykla…

Visus pasveikino progimnazijos direktorė Danutė Jatulė. Ji sakė: „Rugsėjo 1-oji – ne vien ženklas kalendoriuje. Ši diena, kaip didžiulis turtas. Už jos slenksčio naujos žinios, nauja patirtis, darbai. Linkiu kantrybės, atkaklumo, siekio tobulėti, noro pažinti, linkiu sėkmingos darbo pradžios.“

Toliau sveikinimus ir linkėjimus kaip iš gausybės rago žėrė svečiai. O jų su eisena iš aikštės atžygiavo visas būrys. Tai Seimo narys, kultūros ministras Šarūnas Birutis, rajono meras Henrikas Šiaudinis, vicemeras Gintautas Kindurys, europarlamentaras Bronis Ropė, laikinoji rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, prie jų prisijungė Ignalinos bažnyčios vikaras kun. Viktoras. Visi tarė po šiltą, padrąsinantį žodį.

Rajono meras linkėjo gerų rezultatų moksle ir sporte, sveikino mažuosius pirmokėlius, pirmąkart atėjusius į mokyklą, linkėjo, kad ši diena jiems būtų įsimintina. Mokytojams ir tėveliams linkėjo gražaus bendradarbiavimo, kantrybės ir pagarbos vieni kitiems.

Ministras Š. Birutis sakė: „Matyt, kiekvienas atsimename savo rugsėjo pirmąją. Aš tą dieną taip pat menu, tuomet deklamavau eilėraštį, kurį iki šiol moku (jį padeklamavo – aut. past.). Linkiu daug daug gražių akimirkų mokykloje, kad ji jums padėtų pažinti pasaulį, nes žinios – kelias į gyvenimą. Sveikinu ir mokytojus. Jūs esate Lietuvos ateitis, nes kuriate žmogų. Sveikinu abiturientus, linkiu šiais metais ypatingo susikaupimo, atminkite, kad kelias, kurį šiais mokslo metais baigsite, bus tik kito kelio pradžia.“

Europos parlamento narys Bronis Ropė sakė, kad nors yra toli išvykęs, mintimis visada Lietuvoje, savo krašte, galvoja, kaip jiems padėti, kad ir mes turėtume visas Europos galimybes. „Per keletą mėnesių supratau, kad Europa labai draugiška, atvira, turi daug galimybių, kurias reikia pasiimti, ant lėkštelės jų niekam nepadeda. Rugsėjis yra tarsi nauja knyga, su daugybe klausimų, neaiškumų, paslapčių. Tad sėkmės verčiant tą knygą ir ieškant savo gyvenimo kelio“, – sakė B. Ropė.

Kun. Viktoras Kudriašovas sakė, kad žmogus – Dievo stebuklas, linkėjo visiems Dievo palaimos, kad šioje mokykloje būtų siekiama ne tik žinių, bet nebūna pamirštas ir tikėjimas, žmogiškumas.

Rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Vilčinskienė mokyklai linkėjo tapti šviesos rūmu ir jaunimo tobulėjimo vieta, kad čia niekam netrūktų šilumos, meilės ir šypsenų.

Po solidžių tetų ir dėdžių eilėmis kalbėjo patys mažiausieji – pirmokėliai. Jų mokytojų vardu visus savo auklėtinius sveikino 1b mokytoja Dalia Marcinauskienė.

Jau tapo tradicija apdovanoti šauniausių progimnazijos mokinių ir šauniausių sportininkų dešimtukus. Padėkos raštus jiems įteikė rajono meras H. Šiaudinis. Po to, giedant mokyklos himną, pakelta valstybės vėliava ir direktorė D. Jatulė paskelbė mokslo metų pradžią. Prieš tai atsiklaususi mokinių – kaip gyvensim, kudabiečiai? Į tai visi choru atsakė – gražiai!

Skambant pirmajam skambučiui, visi pasileido ieškoti savo klasių. Pasak D. Jatulės, pirmoji pamoka bus neįprasta, joje bus dalijamasi vasaros įspūdžiais, bus prisimintas prof. Česlovo Kudabos 80-metis, Baltijos kelio 25-metis, kitos istorinės datos.

Sėkmės visiems žinių ir pažinimo keliuose!

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here