Skip to content

Ignalinos darželio renovacija baigta, o pokyčių turinyje nematyti

Lina RAGINYTĖ

Kaip sunku kalbėti apie tai, dėl ko, regis, turėtų iš džiaugsmo širdis spurdėti, bet, deja, turi tyliai panarinęs galvą tramdyti viduje kunkuliuojantį katilą. Rugsėjo 1-ąją pagaliau baigti didžiuliai renovacijos projektai, kurių rezultatai, bent jau kol kas, džiugina ir darželio darbuotojus, ir vaikučių tėvelius, gal ir didesnius vaikučius, bei, savaime suprantama, rajono savivaldybės administracijos darbuotojus, kurie taip pat sveikatos sau nepridėjo neįtikėtinai ilgai dirbdami su šiais projektais. Ir vis dėlto šiandien padėtas taškas. Perkirpta simbolinė juostelė, pašventintas ir pastatas, ir jį eksploatuosiantys žmonės.

Džiuginantys rezultatai

„Džiugu matyti tiek daug vaikučių. Dabar jau žinosiu, kur jų ieškoti…“, – prasmingai juokavo Rugsėjo 1-osios renginyje dalyvavęs Ignalinos parapijos klebonas Vidas Smagurauskas. Keistas sutapimas, bet lyg žinodamas, kad „Šaltinėlio“ darželiui (atleiskite, už savivaliavimą, bet pastato, kuriame dieneles leidžia 2–5 metų vaikai, mokykla vadinti kažkaip neišeina – autor. past.) labai reikia nuoširdžiai mylinčios savo artimą širdies ir rankos, jis dovanojo šv. Marijos paveikslą bei visiems palinkėjo Dievo palaimos.

Šventėje dalyvavo ir nuoširdžiausius linkėjimus visiems siuntė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, Europos parlamento narys Bronis Ropė. Vėliau, atskubėjęs iš renginių progimnazijoje ir Vidiškių gimnazijose, prie sveikintojų prisijungė ir Kultūros ministras Šarūnas Birutis bei jo padėjėja Milda Dikmonienė.

Skanduotėmis, dainelėmis ir eilėraštukais auklėtojos prisistatė mažuosius darželinukus. Kiekvienos grupės vaikučiai buvo pasipuošę vis kitokia apranga (tėveliams kainavusia nuo 15 Lt). Darželio kieme rikiavosi „Pumpurėliai“, „Šypsniukai“, „Lakštingalėlės“, „Skruzdėliukai“, „Želmenėliai“. Patys mažiausieji „Žvirbliukai“ ir „Drugeliai“, kurie dar tik prieš kelias dienas ar pirmąkart atėjo į darželį, glaudėsi prie savo tėvelių, dar kiti šventę su auklėtojomis stebėjo pro grupės langą.

„Smagu pasitikti rugsėjį naujame pastate“, – sveikindama šventės dalyvius sakė darželio direktorė Alytė Zakarauskienė. Ji vaikučiams ir jų tėveliams pristatė du Europos sąjungos remiamus sėkmingai įgyvendintus projektus: „Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos modernizavimas“ ir „Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos energijos efektyvumo didinimas“. Direktorė pasidžiaugė, kad atlikus visus milijoninių projektų statybos darbus, mokykla už maždaug 190 tūkst. dar įsigijo reikalingų baldų, kompiuterinės įrangos, sporto inventoriaus. Buvo įrengtos naujos ventiliacijos, priešgaisrinės signalizacijos ir kt. sistemos. Mokykla stebima vaizdo kameromis. Dabar mažieji ignaliniečiai gali džiaugtis puikiai sutvarkytomis grupėmis, jaukiomis ir patogiomis sporto ir laisvalaikio, higienos patalpomis. Jau užsimiršo renovacijos metu buvę nepatogumai, problemos. Direktorė už didžiulį darbą įgyvendinant projektus dėkojo savo kolektyvui, statybininkams, savivaldybės vadovams ir darbuotojams.

Pusvalandį klausę kalbų, vaikučiai pagaliau išskubėjo į savo grupes, dovanų gavę ir šventinių saldumynų, ir knygelių. Šventės svečiai buvo pakviesti prie administracijos įėjimo perkirpti simbolinę juostelę ir apžiūrėti atnaujintas patalpas. Klebonas pašventino daugiau nei prieš tris dešimtmečius statytą ir naujam gyvenimui paruoštą pastatą. Darželio pramogų salėje buvo dar kartą aptarti projektų darbai, išsakytos padėkos, įteiktos dovanos, prisiminta darbų eiga, vaišintasi skanumynais ir klausyta koncertuojančių darželio auklėtojų.

Tai, dėl ko piktinamasi, bet visada nutylima

Sakyčiau, normalu, kad žmonės labiau domisi dabartiniu jų gyvenimo laikotarpiu svarbiomis sritims. Kažkam svarbu viskas, kas susiję su mokykla, kažkam rūpi tik krepšinis, kitas galvą pametęs dėl automobilių, o trečias – dėl ūkininkavimo, dar kažkas nenuleidžia akių nuo darželio, ir taip be pabaigos. Šios dienos tema – darželio turinys. Apie nuostabią išorę ir renovacijas jau pakalbėjome. Jau kelerius metus kaupiau vienų ar kitų tėvelių išsakytas mintis, bet kažkaip vis atrodė, jog gal tai netyčia, gal daugiau nepasikartos.

Vieną šios Rugsėjo 1-osios šventės dalį aprašėme, o dabar į visa tai pažiūrėsime kitomis akimis. Darželio kieme, kaip armijoje, išrikiuoti mažieji vaikučiai ir kaip cirko arenoje išsidabinusios auklėtojos (gi ne karnavalas). Tikiu, kad joms gal ir nelabai smagu, bet… kažkas iš vaikučių neatlaikęs nervinės įtampos vemia, kažkas rauda balsu, o kažkas tyliai kūkčioja, kažkas vis stumtelėtas kitų vaikų ar auklėtojų juda į priekį, nežinodamas nei kur, nei kodėl, mat išklausę darželio vedėjos pasakojimų apie renovacijas ir milijonus, vaikai turėjo keliauti į grupes. Ar galima tokį vaizdą pavadinti švente? Ar darželinukams reikalingos šitos pionierių rikiuotės?

Beje, kalbant apie kitas šventes, visokius projektus ir veiklos savaites, situacija panaši. Vaikai kurį laiką muštruojami, auklėtojai verčiami „cirkintis“, kad paskui pusvalandį neva rezultatais galėtų pasidžiaugti darželio vedėja ir įvertinti auklėtojų darbą. Auklėtojos laksto po „skudurynus“, perka už savo pinigus įvairiausius audinius, o tada siuva iš jų dekoracijas ir kostiumus, negana to, dar turi prirašyti milijonus planelių ir ataskaitų, kasdien dalyvauti įvairaus pobūdžio susirinkimuose ir susirinkimėliuose, o paskui dar repetuoti auklėtojų ansamblyje. Kažkaip natūraliai kyla klausimas: o kada ir kas prižiūri, ugdo ir lavina darželinukus?

Tikrai nemažai tėvelių pritartų, kad visus 12 mėnesių palaipsniui, bet kasdien būtų skiriamas dėmesys jų vaikui, kasdien elgiamasi su juo kaip su žmogučiu. Mūsų darželyje gi vasaros metu auklėtojos keičiasi kas pusdienį ir kasdien vis kitos. Žinoma, juk joms reikia ruoštis renovacijos pristatymui, repetuoti ansamblyje, dalyvauti begaliniuose susirinkimuose, o vaikai neprapuls, kuri lėks pro šalį, ta užmes akį…

Dar įdomi ir tėveliams skaudi tema – vaikų priėmimas į darželį. Dažnai girdimi skundai, kad nėra vietų darželyje, o tada kažkaip atsiranda, bet kažkas praranda vietą ir pan. Būtų tikrai teisinga, jei darželio interneto svetainėje būtų skelbiami sąrašai, kaskart pasikeitus pildomi, koreguojami ir panašiai, kad tėveliai bet kada galėtų matyti realią situaciją ir planuoti savo gyvenimus. Beje, visos darželio naujienos taip pat turėtų būti skelbiamos kasdien toje pačioje svetainėje, nes paskutinį kart svetainėje informacija atnaujinta 2013 m. vasarį.

O baigiant, nuoskaudų upę apie Rugsėjo 1-osios šventę darželio pramogų salėje, norėtųsi pasakyti, kad turbūt ne tik auklėtojos darbo metu linksmindamos darželio vedėjos svečius, bet ir patys svečiai nejaukiai jautėsi tokiame priėmime, bet, žinoma, visi santūriai tylėjo su siaubu žvilgčiodami į padengto švediško stalo turinį…

Miela darželio vedėja, būkite gera, pasitarkite ir su savo kolektyvu, ir, svarbiausia – su vaikučių tėveliais, o ne tik su savimi, kaip turi atrodyti kiekviena vaiko, iš kurio išaugs mūsų brandus žmogus, dienelė ir jo šventės. Galima juk pasisemti gerosios patirties ir iš kitų šalies darželių, kad ir Vidiškių darželio. Masiškumas – geras sprendimas tik siekiantiems pigaus ir pompastiško, bet beverčio, o kažkam net ir skausmingo turinio. Sėkmės visiems naujuose, šiltuose ir gražiuose pastatuose! Lai įsivyrauja tarpusavio supratimas, supratingumas, pagarba ir meilė…

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here