Skip to content

Kiaulių maras tebepuola: rajone – nauji židiniai

Ignalinos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad rajone patvirtintas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1–1,5 km nuo Baltarusijos sienos. Ignalinos VMVT gavo pranešimą, kad kiaulių laikytojas, gyvenantis N. Daugėliškio sen., Triburčių k., praėjusio šeštadienio ryte rado 2 nugaišusias kiaules, kitos dvi buvo vangios ir apatiškos. Iš viso ūkyje buvo auginamos 4 kiaulės.

Nedelsiant buvo atrinkti visų 4 kiaulių mėginiai, kuriuos ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad AKM virusu užsikrėtę visos ūkyje laikytos kiaulės. Nedelsiant buvo imtasi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti. Visų kiaulių gaišenos sudegintos, atlikta kiaulių laikymo patalpų ir teritorijos dezinfekcija.

Apie ligos židinį nustatytos naujos 3 ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, imami visų šiose zonose auginamų kiaulių kraujo mėginiai. Nustatytoje 3 km apsaugos zonoje yra 4 laikytojai, kurie laiko 13 kiaulių, 10 km priežiūros zonoje – 6 laikytojai, laikantys 11 kiaulių.

Manoma, kad afrikinio kiaulių maro protrūkis galėjo kilti dėl galimų kontaktų su laukine fauna. Specialistai tokias prielaidas paskelbė, tyrimo metu už kelių kilometrų nuo ūkio, Moliakalnio miške, aptikę dėl šios ligos kritusio šerno gaišeną. Ignalinos VMVT specialistai atliko teritorijos, kurioje rasta šerno gaišena, dezinfekciją. Paties gyvūno liekanos nugabentos į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą, kuriame po atliktų tyrimų, buvo saugiai sunaikintos. Kadangi naujas AKM atvejis užfiksuotas jau anksčiau nustatytoje ligos židinio priežiūros zonoje, papildomų ribojimo ir stebėsenos priemonių šiame regione įvesti nėra būtinybės.

Dėmesio!

Ignalinos VMVT  privalomai nurodo visiems kiaulių laikytojams, kurie dar nėra užsiregistravę savo  laikomų kiaulių, tai padaryti atvykus į Ignalinos VMVT iki rugsėjo 15 d. Už šių reikalavimų nevykdymą gresia administracinė atsakomybė.

Tarnyba nuoširdžiai prašo gyventojų, grybaujančių ar uogaujančių, ūkininkų, apžiūrinčių savo laukus ir pasėlius,  medžiotojų ir miškininkų – radus kritusius šernus ar kitus laukinius žvėris apie tai  nedelsiant informuoti Ignalinos VMVT tel.: 52340, 52434,  8~698 41375.

Tarnyba nuoširdžiai rekomenduoja kiaulių laikytojams paskersti laikomas kiaules, pristatyti mėginius tyrimui dėl afrikinio kiaulių maro ir gavus laboratorijos atsakymus, vartoti skerdieną savo šeimos poreikiams.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje