Skip to content

Juodagalviuose varžėsi Lietuvos sporto legendos

Mamertas KRAPAUSKAS

Praėjusį šeštadienį Juodagalvių kaime (Mielagėnų sen.), visoje seniūnijoje gražiausioje Leonardo Varno sodyboje, jau ketvirtą kartą vyko Lietuvos lengvosios atletikos veteranų sezono uždarymo varžybos, kuriose dalyvavo senjorai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Radviliškio ir Telšių. Vyko trikovės bei keturkovės įvairių svorio svarsčių metimo rungtys, kurių metu atkakliai ir azartiškai kovota dėl kiekvieno centimetro.

Kaip MI pasakojo sodybos savininkas Leonardas Varnas, pirmą kartą buvę stipriausieji Lietuvos rutulio stūmimo, disko, ieties ir kūjo metikai dar 1997 m. Aukštadvaryje varžėsi dėl buvusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko įsteigtos taurės. Po šių varžybų buvo nuspręsta kasmet išmėginti jėgas, tuo tikslu įkurtas „Metiko“ sporto klubas, kuris iki šiol įvairiuose miestuose organizuoja tradicines varžybas, kuriose dalyvauja buvę stipriausieji Lietuvos atletai, garsinę mūsų šalį olimpinėse, pasaulio, Europos ir kitose tarptautinėse arenose.

Pasak L. Varno, jis prieš keletą metų atnaujinęs visus senuosius gimtosios sodybos Juodagalviuose pastatus, prieš ketvertą metų nusprendė panašias varžytuves rengti ir savo sodyboje. Tai paskatino ir jo paties pomėgis sportuoti. Dar studijuodamas mediciną Kaune, jis reguliariai treniravosi stumiant rutulį, mėtant diską, kūjį ir įvairius svarsčius. Ir dabar, jau būdamas medicinos mokslų daktaru ir įkūręs ne vieną polikliniką Vilniuje, suranda laiko pasitikrinti savo per daugelį metų sukauptą ištvermę. Dar 1991 m. Klaipėdoje, dalyvaudamas galiūnų varžybose per Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, jis 25 kg svarstį numetė 7,9 m ir tapo šios rungties nugalėtoju. Už šią pergalę pelnęs keturkampį svarmenį, kaip vardinį prizą, su juo nesiskiria iki šiol. Jo autorius prisipažino, kad vienu metu šį prizą buvo įmūrijęs į laiptinę, bet po kurio laiko jį išlupo ir dabar naudoja per metikų veteranų varžybas.

Jį kai kurie stipruoliai, tarp jų net moterys, išbandė ir šįkart. Pernai per vykusias analogiškas varžybas jį pamėgino „sutramdyti“ ir varžybose dalyvavęs dukart olimpinis ir pasaulio čempionas Virgilijus Alekna. Šiemet jis į Juodagalvius nebuvo atvykęs dėl tuo metu vykusių komercinių varžybų. Bet dėl to susidomėjimas ketvirtosiomis veteranų metikų varžybomis nė kiek nenukentėjo, nes tarp beveik 40-ies dalyvių startavo ir taip daug žinomų atletų, kurie garsino ir dabar tebegarsina Lietuvą. Čia teko pamatyti ir buvusį Lietuvos rutulio stūmimo rekordininką Donatą Stukonį, kuris savo karjeros metais 7 kg rutulį buvo nustūmęs net už 21 m atžymos. Iki šiol nė vienam Lietuvos stipruoliui nepavyko šio rezultato pagerinti. Beje, ir per pasaulines varžybas retai kam iš rutulio stūmimo dalyvių pavyksta įveikti šią ribą. Po daugelio metų D. Stukonis jau yra baigęs savo karjerą ir šįkart varžybose dalyvavo savo malonumui. Beje, vyrų „Brandos“ trikovės varžybose dalyvavęs mūsų laikraščio „Sodybos“ priedo rengėjas Pranas Zubrickas liko patenkintas savo startu, nes tik dviem balais jis atsiliko nuo buvusio rutulio stūmimo rekordininko D. Stukonio ir užėmė garbingą devintą vietą.

Dėmesio susilaukė ir buvusi Sovietų Sąjungos jaunimo rutulio stūmimo čempionė Birutė Keršulienė-Bagdonavičiūtė. Savo karjeros metais jai buvo leista išvykti už Lietuvos ribų, nes broliai gyveno užsienyje. Bet dabar, dalyvaudama veteranų varžybose, yra pasiekusi aukštų rezultatų įvairiose pasaulio ir kitose tarptautinėse varžybose. Ir Juodagalviuose B. Keršulienė įrodė, kad jos parakinėje parakas dar nesudrėko. Ji 65 m amžiaus dalyvių grupėje pasiekė du pasaulio rekordus. Ji 12,5 kg akmenį nustūmė 4,50 m ir 21 cm pagerino vokietės I. Zwenger pasaulio rekordą. Rekordiškai ji stūmė ir 25 kg akmenį.

Šauniai Juodagalvių varžybose dalyvavo buvęs Leik Plesido olimpinių žaidynių dalyvis Saulius Kleiza, trikovės varžybose užėmęs trečią vietą, į priekį praleidęs tik absoliutų varžybų nugalėtoją Kęstutį Vislavičių ir Saulių Svilainį. Tokią pat vietą Saulius užėmė ir kūjo mėtymo rungtyje.

Šiose ketvirtosiose kūjo metikų veteranų varžybose šauniai varžėsi ne tik daugelis vyrų, bet ir moterų. Tokio aukšto lygio varžybų rajone dar neteko matyti. Pasak Leonardo Varno, ir kitąmet numatyta penktą kartą jo sodyboje surengti metikų sezono uždarymo varžybas. Vertėtų pagirti ir P. Zubricko sūnų Mantą, kuris atkakliai varžėsi visose rungtyse su daug vyresnio amžiaus ir augalotesniais varžovais.

Pasibaigus varžyboms, jų nugalėtojams įteikti medaliai ir diplomai.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here