Rugpjūčio 27 d., 14.28 val., gaisras kilo daugiabučiame gyvenamajame name, esančiame Ignalinoje, Geležinkelio g. 30. Atrodytų, kas čia tokio, atsitiko nelaimė ir tiek. Tačiau mus stebina ir liūdina žmonių abejingumas. Iš namo pasirodžius pirmiesiems gaisro dūmams, nieks nepuolė skambinti bendruoju pagalbos telefonu ir pranešti apie nelaimę. Ugniagesiai tik atsitiktinai sužinojo apie šį įvykį, nuskubėję netruko užgesinti namo verandoje įsiplieskusią ugnį. Tą pačią dieną viename interneto socialiniame tinkle buvo išplatinta filmuota gaisro medžiaga, kurioje akivaizdžiai matyti, kaip prasideda gaisras, abejingai pro šalį vaikšto žmonės, važinėja automobiliai, kažkas stovi, filmuoja, kažkas stovi ir smalsiai stebi ir nė vienam iš šio įvykio liudininkų nekyla noras kviesti pagalbą. Visa tai juk vyksta dienos metu, vidury miesto. O jeigu degančiame name vaikai? O gal miegantis senyvas žmogus? Iš kur tiek abejingumo kito nelaimei? Kas nutiktų, jei gaisras kiltų naktį, ramiai miegotume, svarbu, jog dega ne mano?
Rugsėjo 16 d., apie 13 val., Ignalinoje, Švenčionių g. 29 (netoli degalinės „Rotada“), užsiliepsnojo automobilis. Situacija ir vėl kartojosi. Pro šalį abejingai važiavo automobiliai, ėjo žmonės. Kai atvyko ugniagesiai, automobilio variklio skyrius jau degė atvira liepsna. Bet kuriuo atveju, nuostoliai būtų žymiai mažesni, jei žmonės tuoj pat skambintų bendruoju pagalbos telefonu 112 ir informuotų apie įvykusią nelaimę.
Kreipiamės į visus rajono gyventojus ir primename. Bendruoju pagalbos telefonu 112 skambinkite staiga kilus grėsmei Jūsų gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui, pavyzdžiui, kai:
* atvira liepsna dega pastatas, automobilis, miškas, kiti objektai, iš pastatų veržiasi dūmai ir pan.;
* reikia išlaisvinti transporto priemonių, pastatų nuolaužų, išvirtusių medžių, elektros įrenginių užspaustus žmones;
* gatvėje ar skvere iš Jūsų rankų išplėšia ar pavagia piniginę, rankinę ar kitą nuosavybę;
* kažkas bando pavogti Jūsų automobilį;
* kažkas ketina apgadinti ar sunaikinti Jūsų turtą;
* esate sunkaus eismo įvykio kuriame yra nukentėjusiųjų, liudininkas (-ė);
* pastebėjote policijos ieškomą asmenį;
* esate muštynių liudininkas (-ė);
* Jūs ar šalia Jūsų esantys žmonės patiria smurtą;
* aptinkate daiktą, panašų į sprogmenį;
* įtariate, kad žmogus bando nusižudyti;
* pamatote be sąmonės ant žemės gulintį žmogų;
* kraujuojate ir pats (-i) negalite sustabdyti kraujavimo;
* matote, dūstantį, negalintį kvėpuoti žmogų;
* žmogus patyrė elektros šoką (į jį trenkė žaibas ar jis / ji patyrė elektros srovės iškrovą);
* dėl naudojamos įrangos nutraukiama galūnė ar patiriate kitus sužalojimus.
DĖMESIO!
Jei patekote į kitokią pavojingą situaciją, kurios nėra šiame sąraše, NEDVEJOKITE, skambinkite numeriu 112 ir praneškite apie ją!
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!