Skip to content

Kyokushin karatė – begalinis kelias į priekį

MI informacija

Karatė – tobulėjimui nėra ribų arba begalinis kelias į priekį. Kyokushin karatė įkurta 1957 m. legendinio japonų kovotojo Masutatsu Oyama, kovojusio su 52 buliais, iš kurių kelis nudobė, kitiems nukirto ragus vienu rankos smūgiu. Kyokushin karatė yra laikoma viena stipriausių karatė stilių. Pasižymi tuo, kad varžybose kovojama tiesioginiu kontaktu ir be jokių apsaugų. Jos egzaminų sistema yra viena sunkiausių pasaulyje.

Rytų dvikovos menų entuziastų yra ir Ignalinoje. Jau daugelį metų veikia kyokushin karatė klubas „Yoko“, vadovaujamas 1 dano meistro Ričardo Trimonio.

Kiekvienais metais Palangoje vyksta tarptautinė vasaros stovykla, į kurią susirenka daugybė sportininkų iš įvairių šalių. Stovyklos metu vyksta kvalifikacijos kėlimo – diržų gynimo egzaminai. Į šių metų suaugusiųjų stovyklą susirinko apie 300 entuziastų iš įvairių šalių: Japonijos, Ukrainos, Latvijos ir kt. Joje taip pat dalyvavo ir du ignaliniečiai. Tai Andrius Gudonis, kultivuojantis šį karatė stilių beveik 17 metų. Jis laikė trečio lygio juodo diržo (3 dano) kvalifikacijos egzaminą, kuris susidėjo iš bazinės technikos – rankų, kojų smūgių (kichon), kovos su šešėlių (kata) ir kovų (kumite).

Laikant tokios aukštos kvalifikacijos egzaminą, pagrindiniai komisijos nariai turi būti dviem lygiais aukštesni, t. y. 5 dano meistrai, iš kurių reikia gauti mažiausiai du teigiamus įvertinimus. Komisija susidėjo iš 8 narių: Europos kyokushin karatė federacijos viceprezidento Romo Vitkausko, Lietuvos kyokushin karatė federacijos prezidento Vidmanto Poškaičio (3 danas), pasaulio čempiono Pauliaus Klapatausko (4 danas), kitų Lietuvos kyokushin karatė federacijos prezidiumo narių ir pagrindinių egzaminatorių: 5 dano meistro Vladimiro Silvaško, Ukrainos kyokushin karatė federacijos prezidento 5 dan‘o meistro Aleksandro Gončarenko, Latvijos kyokushin karatė federacijos prezidento 5 dano meistro Vladimiro Lavrinovičiaus.

Egzaminą, kuris prasidėjo vakare ir baigėsi po vidurnakčio, Andrius Gudonis sėkmingai išlaikė ir įgijo teisę pagal japoniškas tradicijas vadintis sensei (jap. mokytojas), o iki tol buvo sempai (jap. toliau pažengęs). Tokio lygio kyokushin karatė meistrų Lietuvoje yra vos keliolika.

Taip pat kvalifikacijos egzaminą laikė ir Oleg Žitkov, kuris sėkmingai apsigynė 3 kyu ir įgijo teisę nešioti žalią diržą su ruda juostele.

Pasak Andriaus Gudonio, „viską, ką aš darau gyvenime, yra mano karatė, mano ieškojimas galutinės tiesos ir nušvitimo“. A. Gudonis sako, kad pradėti kultivuoti niekada ne vėlu, tai ne tik smūgiai rankomis ir kojomis, tai ir charakterio formavimas, kūno grūdinimas, pasitikėjimo savimi ir puikios savijautos šaltinis.

Treniruočių dėka galėsite netik įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, susipažinti ir įsisavinti kyokushin karatė, bet ir susirasti naujų draugų, dalyvauti Lietuvos bei užsienio stovyklose, varžybose ir seminaruose. A. Gudonis kviečia vaikučius ir ypač jų tėvelius prisijungti ir atrasti sau karatė. Laukiami visi antradieniais ir ketvirtadieniais Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos sporto salėje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here