Skip to content

Lietuvoje testamentu galima dovanoti net žmones?

Į kovą už vaiką ir už visą šeimą stojo aktyviausi Mielagėnų bendruomenės nariai, su kunigu Marijonu Savicku, pirmininke Vale Švarciene, seniūne Milda Bieliniene, seniūnaičiu Romučiu Akinsku bei kitais priešakyje.

Ignalinos rajono apylinkės teismo teisėjas Aleksandras Jakubovskis pirmadienio rytą atvertė turbūt Lietuvoje analogų neturinčią bylą. Jos esmė – ieškovė reikalauja grąžinti jai giminaičio testamentu dovanotą žmogų… Rugsėjo 25 d. vyko parengiamasis posėdis. Kadangi tiek ieškovės, tiek atsakovės advokatės Teismo prašė, kad posėdis būtų uždaras, dalyvauti jame MI neleista. Trumpai tragedijos, užgriuvusios vieną mielagėniškių šeimą, esmę, bendruomenės prašymu, pristatysime.

Kai kurių aplinkybių, dėl suprantamų priežasčių, neminėsime, bet apie šią istoriją tiesiogprivalu kalbėti garsiai, idant savo kūrinių absurdiškumą išgirstų ir į jį įsiklausytų įstatymų kūrėjai.

„Išgirdę, kas vyksta, pasibaisėjome ir patys stojome į kovą. Protu net nesuvokiama, kaip gali taip būti. Mūsų seniūnijoje gyvena šeima, kokių rajone šimtai. Užguita ir įbauginta moteris, alkoholyje permirkęs vyras ir keli nepilnamečiai vaikai. Vyras, be žmonos žinios, matyt, už butelį ar du, testamentu vieną iš savo vaikų… dovanojo giminaičiams. Tada pasimirė. Vaikas prieš tai su tėvu pas tuos giminaičius viešėjo. Negana to, giminaičiai informavo mamą, kad dabar jos vaikas yra jų vaikas, nes tėvas jį padovanojo ir jie jį išsiveža į Angliją (pasirodo, turint mažą vaiką toje šalyje net ir nedirbdamas gauni būstą ir gyveni kaip ponas, net ir susitaupyti yra iš ko). Tai sužinojusios Mielagėnų moterys visu būriu išvyko parsivežti iš giminaičių vaiko, kadangi mamai vienai niekas to būtų neleidęs padaryti. Na, o dabar štai susitinkame teisme, kadangi giminaičiai jaučiasi teisūs ir reikalauja grąžinti jiems neva teisėtai priklausantį svetimą vaiką“, – pasakoja bendruomenės nariai, lūkuriuojantys Teismo koridoriuje.

Pasak bendruomenės narių, absurdiškesnių dalykų girdėti neteko. Motinai teisės neapribotos, ji tvarkinga, pareiginga, darbšti bendruomenės narė. Jos išgėrusios niekada niekas nėra matęs. Vaikai prižiūrėti, o štai alkoholį nuolat vartojęs tėvas, neblaivus tyčiojęsis iš šeimos, dabar ir po mirties „nepalieka“ jos ramybėje. Kaip gi reikia nekęsti savo vaikų, kad parduotum už butelį ar du? Logiškai mąstant, cikliškai alkoholį ar narkotines medžiagas vartojančiam asmeniui automatiškai turėtų būti ribojamos teisės, kaip žmogui, negebančiam adekvačiai mąstyti ir priimti sprendimų.

Į kovą už vaiką ir už visą šeimą stojo aktyviausi Mielagėnų bendruomenės nariai, su kunigu Marijonu Savicku, pirmininke Vale Švarciene, seniūne Milda Bieliniene, seniūnaičiu Romučiu Akinsku bei kitais priešakyje.

Prie šios istorijos dar grįšime.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje