Skip to content

Ignalinoje atsidarė pirmasis lombardas

Jonas BALTAKIS

Šios įstaigos Ignalinoje trūko. Lombardai veikia visuose aplinkiniuose rajonuose, o Ignalinoje nebuvo. Ar jis bus reikalingas ir populiarus – parodys laikas. Tose pačiose patalpose veikia ir komiso parduotuvė. Visa tai penktadienį duris atvėrė buvusio buitinio pastate, o iniciatyvos ėmėsi verslininkas Valdas Gaidelis, užsiimantis kaimo turizmu ir visuomeniniu maitinimu. Kodėl? Pirma, to mieste dar nebuvo, antra, gal suveikė juvelyro genas, nes ponas Valdas jaunystėje dirbo juvelyru ir trauka gražiems daiktams dar neišblėso.

Apie lombardą

Šią įstaigą šeimininkas vadina tam tikra banko atmaina, kredito įstaiga, tik be agresijos, antstolių ir teismų. Žmogui reikia pinigų, jis atneša brangų daiktą ir palieka už užstatą. Jo suma – sutartinis dalykas. Pagal įstatymą, daiktas saugomas vieną mėnesį, po to gali grąžinti užstato pinigus ir daiktą atsiimti. Saugojimo terminą galima pratęsti, be to, daug kartų. Lombarde priimami tik aukso ir sidabro dirbiniai, dar brangūs telefonai, brangi buitinė technika. Įstatymas leidžia užstatyti ir žemę, namus, bet tuo Ignalinoje kol kas neužsiims. Vėliau prie lombardo atsidarys ir juvelyrinių dirbinių dirbtuvės.

„Prekių priėmimo tvarka tokia. Atnešti brangiųjų metalų dirbiniai bus patikrinami dėl jų tikrumo, kad daiktą būtų galima užstatyti lombarde, būtinai reikės asmens dokumento, kiekvienas klientas registruojamas žurnale, o atidavęs daiktą, žmogus gauna priėmimo bilietą, kurį reikia saugoti. Prekės nepriimamos iš nepilnamečių. Dėl kainos ir lombardo antkainio sutariama su klientu. Tarkim, aukso kainas, kaip ir valiutų kursą, kasdien nustato biržos. Aukso dirbiniai yra penkių prabų: 375, 585, 750, 916 ir 999. Dabar populiariausios 585 prabos aukso gramas kainuoja 50 Lt, ši kaina svyruoja kasdien, tačiau nežymiai – litu kitu į vieną ar kitą pusę“, – pasakojo V. Gaidelis.

Tuo atveju, jeigu atneštas dirbinys neatsiimamas, jis siunčiamas į Probavimo rūmus, įvertinamas, atspauduojamas Ignalinos lombardo spaudu ir grąžinamas parduoti.

Apie komiso parduotuvę

Šalia lombardo veikia komisas, į kurį priimamos bemaž visos prekės, svarbu tik, kad jos būtų paklausios ir kokybiškos. Apžiūrėjus atneštą daiktą dėl kainos ir antkainio susitariama su pardavėju, pinigai išmokami daiktą pardavus.

„Mes komiso parduotuvėje ypač lauksime vaikiškų prekių: išaugtų rūbų, avalynės, vežimėlių ir pan., kurias galėtų vėliau nusipirkti tie, kam to reikia. Reikiamą daiktą galima užsakyti, kai tik kas jį atneš į komisą, užsakovui bus paskambinta ir pranešta. Prieš nešant bet kokius daiktus patariama paskambinti į parduotuvę ir su pardavėju aptarti, ar reika siūlomo daikto“, – sakė ponas Valdas.

Lombardas ir komiso parduotuvė dirba kasdien nuo 9 iki 17 val. (šeštadienį – iki 14 val.), poilsio dienos – sekmadienis ir pirmadienis. Tel. 8~651 46431.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here