Skip to content

Ministras pagerbė du garbius rajono jubiliatus

Penktadienį Ignalinoje lankėsi Seimo narys, kultūros ministras Šarūnas Birutis. Savo biure priėmęs iš anksto užsiregistravusius kelis gyventojus (visi kreipėsi dėl žemės nuosavybės atkūrimo problemų), vyko pasveikinti dviejų rajone gyvenančių jubiliatų.

Pirmiausia namuose Mažulonyse aplankytas neseniai 75-metį šventęs rašytojas, vertėjas, publicistas, „Mūsų Ignalinos“ bendradarbis Banguolis Balaševičius, skaitytojams žinomas kaip Arminas Norkus, į Lietuvą žvelgiantis „provincialo žvilgsniu“. Ministras pasveikino jį su garbia sukaktimi, palinkėjo sveikatos, kūrybinės sėkmės, gaivaus žvilgsnio į šiuolaikinį pasaulį ir įteikė ministro Padėkos raštą bei maišelį dovanų. Jubiliatas ministrui aprodė savo sodybą, kurioje gyvena jau daugiau nei 12 metų. Kadangi Š. Birutis nustebo prie svirnelio pamatęs didžiulę krūvą darže užaugusių moliūgų, vieną iš tos rietuvės gavo dovanų. Nešdamas dovaną į automobilį juokavo, kad gavo „kyšį“.

Iš Mažulonių nuvykta į Rimšę 55-mečiu proga pasveikinti vietos kleboną kun. Algį Vaickūną. Ganytojas šiame krašte neseniai, į Rimšę rotacijos būdu atkeltas šį birželį iš Varėnos r. Be Rimšės, kunigas aptarnauja dar Gaidės iš Pūškų parapijas, tačiau trijose parapijose gyvena tik kiek daugiau nei du šimtai parapijiečių. A. Vaickūnas – įdomi asmenybė. Gimė ir augo kaime šalia Švenčionių, ilgai dirbo inžinieriumi „Telekome“, gavo gerą atlyginimą, turėjo karjeros perspektyvą, tačiau, jau būdamas 34-erių, įstojo į Kunigų seminariją. Tai kunigas iš pašaukimo.

Klebonas ministrui parodė bažnyčią, pasiskundė, kad joje ir tą, ir aną reikėtų remontuoti, restauruoti, viename kampe teka stogas, bet lėšų trūksta, aukomis jų pakankamai nesurenkama. Ministras įteikė kun. A. Vaickūnui Padėkos raštą, dovanų, bažnyčiai paaukojo pinigų. Taip pat dirbo, kad bažnyčių bendruomenės galėtų dalyvauti teikiant projektus finansuoti pagal LEADER programą.

Autoriaus nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje