Skip to content

Pagerbti Angelai Sargai, kuriais mes didžiuojamės

Ignalinos gatvėmis tvirtu ir ryžtingu žingsniu, minėdami Angelų sargų dieną, ketvirtadienio rytą žygiavo mūsų policijos pareigūnai. Pagarbiais žvilgsniais nulydėdami juos akimis praeiviai, greičiausiai mintyse didžiavosi jais ir džiaugėsi, kad vis tik jie, mūsų Angelai sargai, yra. Kaip sakė Utenos meras Andrius Katinas, pabandykite įsivaizduoti savo gyvenimą bent vieną parą be policininkų ir jūs suprasite, ko jie iš tikrųjų yra verti ir kam mes turime būti dėkingi už kiekvieną ramiai pragyventą dieną ir išmiegotą naktį.

Šventė Utenoje

Jau iš anksto, paskutinį rugsėjo penktadienį, Utenos kultūros centre iškilmingai paminėta Policijos – Angelų sargų – diena. Iškilmingame renginyje dalyvavo Ignalinos, Molėtų, Zarasų, Anykščių, Visagino ir pačios Utenos komisariatų pareigūnai. Susirinkusius sveikino policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis, Utenos apskrities policijos vadovas Vytautas Vaiškūnas.

Daug šiltų žodžių ir palinkėjimų išsakė svečiai, atvykę pasveikinti Policijos dienos proga. Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, Seimo nariai – Milda Petrauskienė, Petras Čimbaras, Algimantas Dumbrava, Sergejus Jovaiša, Ričardas Sargūnas sveikino policijos darbuotojus su jų profesine švente bei įteikė dovanų. Greičiausiai, ne vieno policijos pareigūno dūšią pasiekė S. Jovaišos kalba: „Prieš keletą metų apmokėti baudos ėjau didžiuodamasis, nes aš suvokiau, kaip stipriai pasikeitė policija ir pareigūnų požiūris. Ne paslaptis, kad buvo laikai, kai vieni buvo svarbesni už kitus ir tiems svarbesniems galima buvo viskas – jiems įstatymai negaliojo. Gi dabar lygūs visi. Aš didžiuojuosi policijos pasiekimais, didžiuojuosi, kad nebeliko geresnių, svarbesnių… Kiekvienas: ar meras, ar Seimo narys, ar krepšininkas, ar pardavėjas – turi atsakyti už savo veiksmus“.

Įstatymas, slypintis mumyse, vadinasi sąžinė. Sąžinė iš teisybės yra mūsų poelgių derinimas su šiuo įstatymu.

Utenos apskrities savivaldybių merai, administracijų direktoriai apdovanojo geriausiai atliekančius savo pareigą policijos pareigūnus. Sveikinimo žodžius tarė buvę Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas, Utenos r. apylinkės prokuratūros, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Štabo viršininkas Estijos Idos prefektūros, Latvijos valstybinės policijos Latgalos regiono valdybos, Pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė, Utenos r. seniūnijų seniūnai, Utenos kultūros centro direktorė, Utenos kolegijos atstovai, Visagino „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos atstovai, kiti svečiai. 

Klausant sveikinimų ir stebint sveikintojus bei pareigūnus, akimirką užplūdo gan dviprasmiškos emocijos. Nejau Ignalinos krašte dirbantys pareigūnai mažiau verti mūsų pagarbos ir dėmesio nei dirbantys kituose rajonuose. Tiesa, mūsiškių sveikinti atvyko ir pats meras Henrikas Šiaudinis su savivaldybės specialistu Artūru Česlioku, bet tai ir viskas… Visų rajonų pareigūnai lipo ir lipo ant scenos, kviečiami vis kitų sveikintojų: Seimo narių, išrinktų jų apygardose, nevyriausybinių organizacijų, mokyklų, seniūnijų atstovai.

Renginio metu pagerbti buvę vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, geriausi Utenos apskrities policijos darbuotojai, apdovanoti policijos rėmėjai bei geriausi apskrities viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnai.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas garbingiausią mūsų regiono piliečiams skirtą apdovanojimą „Gėrio sergėtojas“ šiais metais įteikė Angelei Mažeikienei, kuri jau ne kartą yra pagelbėjusi policijos pareigūnams.

Po gausybės sveikinimų ir padėkų pareigūnai stebėjo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos jaunimo spektaklį.

Angelų Sargų diena

Spalio 2-ąją, tikrąją Angelų sargų dieną, Ignalinos policijos komisariato pareigūnai į darbą rinkosi nekasdieniškai pasipuošę – apsirengę išeiginėmis arba paradinėmis uniformomis, papuoštomis ekselbantais. O ir puikų orą Angelams Sargams parūpino jų pačių Angelai Sargai…

Tradiciškai pareigūnai nuvyko į Ginučių k. kapines pagerbti Tirkšlių policijos nuovados viršininko Vinco Žilėno kapo. Čia buvo padėta gėlių, žuvusio atliekant tarnybą pareigūno atminimas pagerbtas tylos minute. Vėliau pareigūnai ir svečiai rinkosi į šv. Mišias Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Pareigūnai čia, kaip jau minėjau, atžygiavo organizuota eisena. Mišias už gyvus ir mirusius pareigūnus aukojęs klebonas dekanas kun. Vidas Smagurauskas linkėjo pareigūnams ir jų šeimoms kuo geriausios kloties ir sėkmės.

Komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas padėkojo kunigui už aukotas Mišias, palaiminimą, o susirinkusiems svečiams – už bendrą maldą, palaikymą ir buvimą kartu.

Po Mišių tokia pat gražia eisena mūsų pareigūnai nužygiavo prie komisariato, iš kur išvyko į pažintinę kelionę po Paliesiaus dvarą.

Kukli, bet graži ir prasminga diena…

(Tęsinys antradienio numeryje)

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje