Skip to content

Valio! Eurobusas atvažiavo!

Mamertas KRAPAUSKAS

Finansų ministerija, pradėjusi įgyvendinti euro įvedimo Lietuvoje viešinimo kampaniją, pradėjo Eurobuso kelionių turą po šalį. Trečiadienį Eurobusas riedėjo ir mūsų rajono keliais. Viešėjo Ignalinoje, Didžiasalyje ir Dūkšte.

Ignalinoje ratuotas svečias su komanda nuo 10 val. stovėjo Laisvės a. Gyventojai minia neplūdo, bet besidominčių buvo nemažai. Eurobuso komanda atėjusiems dalino skrajutes ir aiškino žmonėms apie euro įvedimo svarbą, naudą ir privalumus. Litai į eurus bus keičiami nekintančiu kursu – 1 euras lygus 3,45280 lito. Pinigai bus keičiami nuo sausio 1 d. Komerciniai bankai litus į eurus keis nemokamai 6 mėnesius, paštas ir kredito unijos – 60 kalendorinių dienų. Eurobuso komanda perspėjo žmones, kad jie būtų budrūs. Pinigai bus keičiami tik bankuose, jokiu būdu ne namuose, gatvėse ar kitur. Dėl bet kokių kitų bandymų (taip pat ir telefoninių) keisti pinigus kitur ar juos „surašyti“, kreipkitės į policiją.

Dūkšto pašto darbuotoja prie Eurobuso atėjo ne tik sužinoti informacijos, bet ir pasidžiaugė, kad buvo Lietuvos banko organizuojamuose apmokymuose. „Sužinojau kiek ir kokių bus euro banknotų, kaip atskirti tikrus ir padirbtus pinigus. Bandau šia informacija dalintis su savo miestelio žmonėmis, kad ir jie žinotų“, – sakė paštininkė.

Nuo sausio 1 d. penkiolika dienų visur galima bus atsiskaityti ir litais, centai bankuose bus keičiami be apribojimų ir nemokamai. Žmones domino, kaip į eurus bus perskaičiuojami atlyginimai, pensijos ir kitos išmokos. Bankuose keitimo sumos neribojamos, o paštai ir kredito unijos galės nustatyti maksimalią keitimo vienu kartu ar vienos dienos sumą. Po Naujųjų per galvas verstis nereikia, tačiau ir ilgai delsti nederėtų, ypač senyvo amžiaus žmonėms, kurie santaupas laiko namuose.

Eurobuso komanda lankytojams siūlė viktorinų, interaktyvių žaidimų „Euro ekspertas“, „Atpažink euro banknotą“, „Europa“, „Euro pirkiniai“, kuriuose žmonės galėjo pagilinti savo žinias ir gauti atsakymus į su euru susijusius klausimus. Žaidimai parengti patraukliai, taikant naujausias technologijas ir interaktyvius sprendimus. Tai padeda informaciją pateikti įdomiai ir žaismingai, ją lengviau įsiminti. Geriausi žinovai apdovanoti Finansų ministerijos diplomais ir dovanomis.

Planuojama, kad iki šio lapkričio pradžios Eurobusas aplankys visas 60 Lietuvos savivaldybių, kuriose surengs po 3 renginius skirtingose savivaldybių vietose. Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie eurą teikiama interneto svetainėje www.euras.lt, taip pat nemokama telefono linija 8~800 34528.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here