Skip to content

Aptartos žiemos sporto perspektyvos

Spalio 10 d. rajono savivaldybėje lankėsi Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktorius Edis Urbanavičius, kiti šio departamento atstovai, taip pat Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidento pavaduotojas Algis Vasiliauskas, Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas. Svečiai susitiko su savivaldybės vadovais, sporto specialistais. Buvo aptarti Ignalinoje esančios Lietuvos žiemos sporto bazės modernizavimo ir plėtros projekto darbai, efektyvesnio panaudojimo klausimai bei sporto federacijų ir savivaldybės bendradarbiavimo svarba. Po susitikimo apsilankyta Lietuvos žiemos sporto centre, Ignalinos sporto ir pramogų centre, Kultūros ir sporto centre (moksleivių namuose).

Kaip minėjo Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas, Lietuvos žiemos sporto centras – vienintelė tokia unikali vieta šalyje – bendromis pastangomis turi tapti modernia tarptautinio lygio sporto baze, tinkama naudoti tarptautinėms varžyboms. Tai būtų naudinga ir savivaldybei, ir visam kraštui, nes kiekvieno turisto, ypač užsieniečio,  atvykimas atneša tam tikrų lėšų, o dideli renginiai duoda grąžą.  Pastebėta, kad „federacijos yra raginamos eiti į savivaldybes, ieškoti kontaktų, kurie baigtųsi sutartiniais santykiais“. 

Kalbėta ir apie specialių sporto klasių steigimą, vaikų pritraukimą ir veiklos organizavimą. „Jeigu bendru sutarimu sporto šakų federacijos, savivaldybė ir departamentas nuspręstų, kad tokie dariniai yra reikalingi, reikėtų ir savivaldybės finansinio prisidėjimo“, – sakė E. Urbanavičius. Patikinta, kad šioje veikloje pagalbą suteiktų bei finansavimo galimybių ieškotų ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Meras Henrikas Šiaudinis svečiams dėkojo už Ignalinai parodytą dėmesį ir išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas bus tikrai prasmingas ir duos konkrečių rezultatų. Kalbėdamas apie Lietuvos žiemos sporto centrą, jis sakė, kad šis objektas savivaldybei yra labai svarbus. Tikimasi, kad projektas bus sėkmingai baigtas ir šią žiemą centras pasitiks turėdamas naujas galimybes bei paslaugas. Meras prisiminė 2006 m. Ignalinoje įsteigtas sportines vaikų grupes, kurios veikė bene ketverius metus. Jis pritarė šios veiklos reikalingumui.

Žiemos sporto centro direktorius Bronislavas Cicėnas apžvelgė projekto „Lietuvos žiemos sporto centro plėtra ir modernizavimas Ignalinoje“ įgyvendinimą. Kaip jis sakė, objektas turi būti priduotas gruodžio 30 d. (modernizuotas stadionas, įrengtos sporto aikštelės, tribūnos žiūrovams, varžybų vykdymo tablo, biatlono šaudykla, snieglenčių ir rogučių trasos). Atlikti darbai užtikrins visapusišką žiemos sporto turistų poreikių tenkinimą, žiemos sporto šakų vystymą, turizmo plėtrą, aukšto lygio sportininkų ugdymą ir apskritai  aukštos kokybės paslaugas. Direktorius kalbėjo ir apie problemas. Dar neįrengta treniruoklių salė, pirčių kompleksas, nėra išspręsti kai kurie techniniai klausimai, bet tikimasi, kad projekto darbų vykdytojai suspės laiku. Susitikime taip pat diskutuota apie brangios įrangos trasų rengimui bei valymui įsigijimo būtinybę, apie dar dviejų proskynų iškirtimą biatlono trasai, kurios minimalus ilgis turi 2,5 km, o šiuo metu yra tik 1,6 km.  B. Cicėnas tikisi, kad galbūt šios žiemos orai  bus palankesni žiemos sportui.

Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas džiaugėsi galėdamas dalyvauti tokioje diskusijoje apie žiemos sportą ir sakė, kad bendromis pastangomis įgyvendintas projektas būtų labai svarbus sporto visuomenei ir visam kraštui. Minėta, kad kitais metais Ignalinoje planuojamas vienas  Baltijos biatlono taurės varžybų etapas. Tikimasi, kad šio renginio nauda bus abipusė. Pasinaudojus proga savivaldybei dėkota už bendradarbiavimą organizuojant 2014 m. kalnų dviračių (MTB) IV etapo varžybas Ignalinoje ir merui H. Šiaudiniui įteikta atminimo dovana.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje