Skip to content

Genocidas pasauliniu mastu

MI informacija

Kaip pažymėjote genocido dieną? Gal dalyvavote kokiuose nors renginiuose, gal klausėtės kokios nors tai dienai skirtos laidos per radiją ar net per televiziją ką nors įdomesnio matėte? 

Tiesa, kalba čia ne apie tą genocidą, kurį mums mini vos ne dešimt kartų per metus, ir kiekvieną kartą bent po savaitę.

Kalba apie Mažosios Lietuvos gyventojų genocido dieną, kuri buvo praėjusį ketvirtadienį. Ar ką nors tą dieną girdėjote apie genocidą?

Gal tik aš negirdėjau, kad nacionalinis radijas būtų apie kokius nors tai dienai skirtus renginius pašnekėjęs.

Tiesą sakant, o argi radijas gali šnekėti apie tai, ko nebuvo? Apie renginius kalbu, ne apie genocidą, kuris nei valstybės moterims, nei jos (valstybės) vyrams nerūpėjo. Todėl ir radijas apie jį tylėjo, ir televizija.

O apie ką kalbėjo radijas ir rodė televizija?

Labiausiai mums visiems privalančios rūpėti žinios turėjo būti iš Vatikane vykusios trečiosios neeilinės Vyskupų sinodo konferencijos, kurios svarbiausiais sprendimais turėjo tapti nuomonės apie gėjus, požiūrio į gyvenimą nesusituokus ir gyvenančius antroje santuokoje pakeitimas.

Su dideliu džiaugsmu kai kurios televizijos paskubėjo pranešti, kad sinodas jau nusprendė pateisinti gėjus, kad preliminarioje ataskaitoje (paskelbtoje prieš savaitę pirmadienį) homoseksualai pavadinti turinčiais „dovanų ir privalumų, kuriuos gali pasiūlyti krikščionių bendruomenei“.

Į vieną televiziją pakviestas Lietuvos gėjų vadas lietuviška pavarde Simonko plačiai šypsojosi ir aiškino, kad galų gale bažnyčia… na, patys suprantate, ką jis galėjo aiškinti. Tiesa, kokių dovanų ar privalumų, kurių turi jis pats ar jo „kolegos“, bet neturi krikščionys, jis įvardinti nesugebėjo. 

Nacionalinė televizija ir toks pat nacionalinis radijas irgi neatsiliko nuo komercinių. Buvo piktinamasi „kai kuriais“ kardinolais, ypač iš kaimyninės Lenkijos, kurie nenori paklusti pažangiam popiežiui. 

Dar daugiau: kai kurie nepritariantys popiežiui sakė, kad jis „negali laisvai keisti Bažnyčios mokymo ryšium su homoseksualų aktų amoralumu“.

Bet tai buvo dar tik tarpinis sinodo dokumentas, apie kurį tarptautinė šeimų koalicija „Šeimos balsas“ pareiškė, kad jis prilygsta katalikų tikėjimo išdavystei.  

Ir vis dėlto, kaip dabar jau teigiama, popiežius pralaimėjo. Šeštadienį trys paragrafai, tarp jų ir dėl labiau priimtinos pozicijos homoseksualų atžvilgiu negavo reikalingos dviejų trečdalių daugumos iš 183 dalyvavusių vyskupų.

Bet popiežius nepraranda vilties prastumti savo požiūrio. Jis tikisi, kad jam palankesnis bus sinodas, kuris vyks po metų. Kreipdamasis į šį sinodą, popiežius sakė esąs įsitikinęs, kad jo idėjos dar subręs.

Pasaulis matė įvairių popiežių. Lenkų vyskupai teigia, kad Pranciškus griauna tai, ką kūrė Jonas Paulius II.

Popiežiui Pranciškui 77 metai. Viskas Viešpats valioje. O kitas, platesnis sinodas turėtų įvykti po metų, spalį. Kažin, ar gėjus džiuginančios žinios iš jo vėl užgoš lietuvių genocido dieną, ar per tą laiką atsiras kitų, Lietuvai dar svarbesnių problemų? 

Nors, kai pagalvoji, ar Vatikane irgi nebuvo kalbama apie genocidą?

 

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje