Skip to content

Krepšinio šventė padovanojo daug gražių emocijų

Kaip jau rašėme, po dvejų metų pertraukos į Ignaliną vėl atkeliavo didysis krepšinis – trečios pagal pajėgumą (po LKL ir NKL) Lietuvos regionų lygos pirmenybės, kuriose dalyvauja gerokai atsinaujinusi ir sustiprėjusi „Ignalinos“ komanda. Ignaliniečiai žaidžia šios lygos B divizione su Ukmergės, Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Prienų, Jonavos ir Pabradės krepšininkais.

Penktadienį Ignalinos kultūros ir sporto pramogų salėje gausiai susirinkę žiūrovai laukė pirmųjų rungtynių su Ukmergės „Olimpo“ komanda. Laukimas pasiteisino. Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių ignaliniečiai griūte užgriuvo mažiau patyrusius svečius, iškart juos nokautuodami – 30:8. Todėl jau po pirmojo kėlinio neabejota, kad pirmoji pergalė bus mūsų. Tiesa, po pirmosios pertraukos ukmergiškiai kiek suaktyvėjo ir stengėsi skirtumą mažinti, tačiau mūsiškiai, nors žaisdami jau ne taip agresyviai, kaip rungtynių pradžioje, žaidimo eigą kontroliavo ir iniciatyvos iš rankų nepaleido, laimėdami rungtynes net 34 taškų skirtumu.

Prie pergalės svariausiai prisidėjo Ugnius Luneckas, pelnęs 19 taškų. Jam puikiai talkino Mantas Kibildis, Donatas Janavičius, Justas Narušis, Žygimantas Kulda ir kiti žaidėjai. Žiūrovai daugiausiai savo plojimų skyrė komandos įžaidėjui M. Kibildžiui, kuris nesustabdomai griovė svečių gynybą.

Ši lengva pirmoji pergalė dar nereiškė, kad ir visos pirmenybės bus rožėmis klotos. Jau šeštadienį laukė kur kas stipresnis varžovas – Prienų „Stakliškės“. Ši komanda šiemet laimėjo Lietuvos mažųjų miestelių pirmenybes.

Tačiau prieš šias rungtynes žiūrovai sulaukė dvigubos krepšinio šventės,  nes pirmenybių pradžios šventė sutapo su Ignalinos krepšinio asociacijos jubiliejumi, jai sukako 10 metų. Ta proga atvyko Lietuvos regionų lygos viceprezidentas Remigijus Daugėla, lygos direktorius Aleksas Makulavičius, taip pat rajono meras Henrikas Šiaudinis ir Ignalinos KSC direktorius Darginas Mikėnas. Meras pasidžiaugė, kad rajono krepšinio asociacijos jubiliejiniais metais, jos įkūrėjui ir vadovui Mantui Ilgūnui kartu su pagalbininkais pavyko dar labiau išpopuliarinti daugelio mėgstamą žaidimą rajone. Didelis asociacijos nuopelnas, kad ji sugebėjo rasti patikimų rėmėjų ir Ignalinos vardą po pertraukos vėl sugrąžinti į lygos pirmenybes. Rajono krepšiniui pagalbos ranką stengsis tiesti ir rajono savivaldybė.

Ignalinos sugrįžimu į LRKL džiaugėsi ir svečiai – R. Daugėla bei A. Makulavičius. Pastarasis prieš dešimtmetį įkūręs šią lygą sakė, kad jos pradžioje ignaliniečiai dalyvavo sėkmingai, bet dėl lėšų stygiaus jiems teko praleisti porą sezonų. Tad itin malonu, kad šiemet finansinė problema išspręsta ir ignaliniečiai vėl grįžo į lygą. Šiemet LRKL abiejuose – A ir B – divizionuose dalyvauja 34 komandos. „Ignalinos“ komanda žaidžia B diviziono Rytų pogrupyje, kuriame rungtyniauja 9 komandos. Po dviejų turų Rytų pogrupio komandos varžysis su kito pogrupio 9 komandomis. Dvi geriausio B diviziono komandos kitame sezone jau įgys teisę žaisti A divizione. Tad A. Makulavičius linkėjo ignaliniečiams patekti į aukštesnio lygio komandų draugiją, o ateityje gal net į Lietuvos nacionalinę lygą.

Po sveikinimų, linkėjimų ir apsikeitimo dovanomis, aikštėje, skambant muzikai ir šokant ritminių šokių šokėjoms ne tik iš Ignalinos, bet ir iš Utenos, į aikštę išėjo „Ignalinos“ ir „Stakliškių“ komandos. Šios dvikovos nekantriai laukė žiūrovai. Deja, šįkart dėl užimtumo negalėjo žaisti pirmųjų pergalingų rungtynių žvaigždė M. Kibildis. Jį pakeitė Tomas Gasparavičius. Šios rungtynės buvo lygių varžovų dvikova, tad kėlė daug aistrų ir emocijų. Net trys pirmieji kėliniai baigėsi taikiai: 22:22, 19:19, 18:18. Deja, paskutiniame kėlinyje išryškėjo prieniškių pranašumas. Jį išryškino kai kurių svečių žaidėjų patirtis ir meistriškumas, įgyti LKL lygoje, kur jiems, kaip kalbama, teko žaisti. Tad ignaliniečiai neišlaikė įtampos, paskutinį kėlinį pralaimėjo 6:19, o rungtynes – 65:78. Pasak mūsiškių trenerio Alberto Cicėno, krepšinio aistruolių tai neturėtų nuliūdinti. „Ignalinos“ komanda iki pirmenybių dar nesurengė bendrų treniruočių, nežaidė du pagrindinės sudėties žaidėjai. Tad viskas dar ateityje.

Kitas rungtynes mūsiškiai žais išvykoje Alytuje.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje