Skip to content

Plaktukų muziejus – naujoje vietoje

MI informacija

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys lankėsi Linkmenyse ir apžiūrėjo, kaip vyksta seniūnijos administracinio pastato apšiltinimo darbai, taip pat aplankė čia neseniai perkeltą plaktukų muziejų.

Buvusios mokyklos pastate šiuo metu įsikūrusi seniūnija, biblioteka, kaimo seklyčia, kraštotyros muziejus. Dalis pastato buvo sutvarkyta prieš metus, įgyvendinus projektą „Linkmenų mokyklos nenaudojamo pastato dalies pritaikymas bendruomenės poreikiams ir aplinkos bei viešųjų erdvių sutvarkymas“, kitoje pastato dalyje dar vyksta darbai. Apšiltinus antrąją pastato dalį visas daugiafunkcis centras įgaus vieningą vaizdą.

Linkmenų seniūnas Jonas Alekna savivaldybės vadovus pakvietė apžiūrėti plaktukų muziejaus. Antano Kibicko surinkta kolekcija dabar išdėstyta trijose renovuoto pastato patalpose. Iš viso galima pamatyti 500 eksponatų. Didžiąją kolekcijos dalį sudaro tradiciniai plaktukai. Nemažai eksponatų entuziastingas kolekcininkas yra įsigijęs ar parsivežęs iš Egipto, Izraelio, Indijos, Kenijos, Tuniso, Jungtinių Amerikos Valstijų, Anglijos, Norvegijos… Kolekcionierius plaktuką įprasmina kaip darbo įrankį, mitologinį simbolį. Panašaus tipo muziejų Europoje, ko gero, nėra, o pasaulyje žinomi trys, su vienu iš jų, esančiu Aliaskoje, palaikomi ryšiai.

Kol kas muziejaus perdavimo Linkmenų seniūnijai formalumai dar tvarkomi ir muziejus dar laukia savo atidarymo dienos.

L. Kovalevskienės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje