Skip to content

Sveikatingumo projekto aidai

MI informacija

Šiltos vasaros viduryje, kai daugelis atostogavo, keliavo ar dirbo nelengvus kaimo darbus, Antalksnės gyventojai pradėjo vykdyti trijų mėnesių trukmės sveikatingumo projektą. Bendruomenės nariams buvo pasiūlytos įvairios veiklos, kurios turėjo motyvuoti juos  gyventi sveikiau ir laisvalaikį leisti produktyviau. Projekto veiklas sudarė sveikatingumo mankštų ciklas, mokymas, kaip  taisyklingai vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, paskaita apie sveiką mitybą, sveiką gyvenimo būdą. Kaimo žmonės įgijo daug vertingų žinių, mokėsi tausoti ir stiprinti savo sveikatą.

Sveikatingumo projekto tikslas buvo įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių į sveikatą stiprinančias veiklas. Buvo organizuota 12 sveikatingumo mankštų užsiėmimų, kuriuose dalyviai išmoko įvairių mankštos pratimų, kurie buvo paprasti, bet užmiršti. Pratimus  pasiūlyta atlikti kiekvieną dieną rytais ir vakarais. Projekte dalyvavo apie 30 bendruomenės narių: vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų. 

Šių sveikatingumo renginių ciklą rėmė Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės  ir Ignalinos visuomenės sveikatos biuras, kuris projekte dalyvavo kaip partneris. Šaunioji sveikatos biuro direktorė Edita Ryliškienė susitiko su dalyviais ir vedė paskaitą, kaip stiprinti savo fizinę, psichinę ir dvasinę sveikatą, išdėstė taisyklingo vandens gėrimo taisykles, pasakojo apie fizinę veiklą. Sužinojome, kad kiekvienas žmogus per savaitę mažiausiai keturis kartus po 30 min. turi užsiimti fizine veikla, kad tai gerina kraujo apytaką, deginamas blogasis cholesterolis, organizme daugėja laimės hormonų, kurių, pasirodo,  patys lengvai galime pasigaminti gyvendami aktyviai. Sužinojome  apie rūgštinį ir šarminį maistą, kuo jis pavojingas ir naudingas mūsų organizmui, apie būdus, kaip galime sau padėti. Po paskaitėlės visi „apšilome“ Ligitos Kindurienės vestoje mankštoje, vėliau, sveikatos biuro direktorė mokė mus vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Pasak direktorės, daugelis vaikšto su jomis netaisyklingai. O kad žinotumėt, koks smagus tas šiaurietiškas ėjimas! O dar tai ir labai sveika…

Norėtųsi pasidžiaugti sveikatingumo mankštas vedusia instruktore  Ligita Kinduriene,  mokiusia  mus elementarios mankštos, kuria turėtų pasidėti kiekvieno iš mūsų diena. Vėliau mankštų dalyviai mokėsi kvėpavimo pratimų, nes sportuojant juk labai svarbu taisyklingai kvėpuoti. Mankštų metu  išjudinome sąnarius, pabėgome nuo kasdienių rūpesčių. Visai nesigailime, kad  valandėlę skyrėme sau, būryje sportuoti ir smagiau, ir linksmiau, o namuose juk daugeliui nėra kada. Kaip sako mūsų vadovė Ligita: „Yra daug knygų, laidų, pilnas internetas informacijos apie sportą ir įvairiausias mankštas, bet daugelis mūsų jų nedarome, o reiktų nors po trupučiuką pradėti, prisijungti prie kitų dalyvių ir gausi didžiulę naudą“.

Viso šio sportinio sujudimo nebūtų, jei ne mūsų nepailstanti Antalksnės kaimo seniūnaitė ir projekto koordinatorė Jūratė Margelienė. Visi jai labai dėkingi už atliktą darbą.

Įgyvendinus projektą gyventojai sužinojo apie gyvenamoje teritorijoje vykstančias sportines veiklas, išmoko laisvalaikį leisti produktyviai, stiprinant savo sveikatą.

Tikimės, kad įvykdytas projektas bus ta sėkla, kuri išaugs mūsų bendruomenėje ir kiekvienas bendruomenės narys bus sveikas ir žvalus.

Autorės nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje