Skip to content

Įžūlaus svečio laukia griežtos sankcijos

MI informacija

Vilniaus medžiotojų būrelio ,,Dysna“ medžiotojai į medžioklę susirinko spalio 31-osios pavakarę. Apsitarę, kas kur medžios, išsiskirstė į numatytas tykojimo vietas. Vienas iš medžiotojų, eidamas link bokštelio, iš kurio ruošėsi tykoti, nustebo pastebėjęs, kad ten jau yra žmogus. Pastarasis irgi pamatė medžiotoją. Greitai susirinkęs daiktus pradėjo lipti iš bokštelio, nuo pusės kopėčių nušoko žemyn ir, nešinas šautuvu, pasileido bėgti į mišką.

Medžiotojas nekviestą svečią pradėjo vytis. Bėglys pasirodė prastas bėgikas, nubėgęs vos apie 100 m buvo pavytas. Apie svetimuose plotuose neteisėtai medžiojusį asmenį informuota aplinkos apsauga. Į įvykio vietą atvyko Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad svetimuose plotuose su šaunamuoju ginklu neteisėtai medžiojo gretimo ,,Didžiagirio“ medžiotojų klubo medžiotojas B. G., gyvenantis Strigailiškyje. Pažeidėjas su savimi neturėjo jokių su medžiokle susijusių dokumentų – nei medžiotojo bilieto, nei leidimo laikyti (nešiotis) ginklus.

Paklaustas, kaip be jokių dokumentų su ginklu atsidūrė svetimuose medžioklės plotuose, paaiškino, kad jį iki šios vietos, grįžtantį iš darbo, pavežė bendradarbis. Pasiėmęs iš anksto atsivežtą ir paslėptą šautuvą, nutarė patykoti grobio svetimuose medžioklės plotuose. Pareigūnams pasiteiravus, kodėl nemedžioja medžioklės klubo plotuose, kurio nariu esąa, paaiškino, kad kažkur pametė medžioklės bilietą ir leidimą (laikyti) nešiotis ginklus, todėl niekas jam medžioklės lapo neduos ir nepriims kartu medžioti.

Štai ir sunkiai suvokiama priežastis, dėl kurios teks skaudžiai nukentėti, nes pagal LR ATPK  85 str. 5 d. gresia teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų ir bauda nuo 2000 iki 5000 Lt. Šio administracinio teisės pažeidimo byla nagrinėjimui perduota Ignalinos rajono apylinkės teismui.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje