Skip to content

Tarptautinėse pratybose dalyvavo ir Ignalinos kariai savanoriai

Praėjusią savaitę Pabradės poligone vyko vienos didžiausių tarptautinių pratybų Lietuvoje „Geležinis kardas 2014“, į kurias buvo susirinkę apie 2,5 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių. Šiose prestižinėse pratybose dalyvavo ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Ignalinos 807-oji pėstininkų kuopa, vadovaujama kapitono Dariaus Baušio.

Dar šių pratybų išvakarėse jis MI pasakojo, kad nuo šių metų pradžios kariai savanoriai dalyvauja įvairiose profesionalių karių pratybose kaip lygiaverčiai partneriai ir nebevadinami jaunesniais broliais ar kitaip. Jie reaguoja į valstybės suvereniteto pažeidimus, esant būtinybei, sustiprina valstybės sienos apsaugą, vykdo svarbią valstybės objektų apsaugą bei jų gynybą nuo teroro ar pagalbą masinio pobūdžio ekstremalių situacijų metu.

Ekonominio nuosmukio metais karių savanorių įtaka dėl finansinių sunkumų buvo sumenkusi. Tai pajuto ir Ignalinos kuopa. Juk ankstesniais metais Ignalinoje buvo net karių savanorių batalionas, o krizės metais jis buvo reorganizuotas. Vienu metu karių savanorių štabe jau buvo nutrauktas ir nuolatinis budėjimas. Bet šiuo metu  jis atsinaujino, nes kuopa buvo aprūpinta iš įvairių šalių gautais šiuolaikiniais ginklais ir patikima apranga. Toks dėmesys pagyvino karių savanorių veiklą, o ateityje ji turėtų dar labiau aktyvėti, nes tikimasi, jog padidėjus Lietuvos kariuomenės biudžetui, didesnė „pyrago“ dalis atiteks ir karių savanorių padaliniams.

Kaip teigė kuopos vadas, šiuo metu jos sudėtyje yra apie 100 karių savanorių, kurie sistemingai vykdo įvairaus rango pratybas. Tai pastebi ir rajono visuomenė. Kuopos sudėtyje yra nemažas būrys įvairių profesijų atstovų savanorių ir jų gretos vis gausinamos. Tuo tikslu kuopoje savo jėgomis įrengta įvairių treniruoklių sporto salė, kurioje savo ištvermę bet kuriuo metu gali tobulinti ne tik esantys, bet ir būsimi savanoriai. Tarp veteranų išsiskiria daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių varžybų nugalėtojas, prizininkas bei štangos kilnojimo rekordininkas Evaldas Černiauskas, tarnaujantis pasienio apsaugos tarnyboje. Jau ne pirmus metus sėkmingai maratono varžybose dalyvauja ir savanoris veteranas, mokytojas iš Vidiškių Gintaras Gruodis. Jo pavyzdžiu seka už jį daug jaunesnis Vitalijus Afanasjevas, taip pat Arnoldas Mikelkevičius, kanojininkas Ignas Čepulis ir kiti. Būtų gerai, kad savanorių gretas gausiau papildytų 18–19 metų jaunimas.

Kario savanorio tarnyba suderinama su civiliniu darbu, mokslais ar studijomis. Per metus karys savanoris vidutiniškai pratybose praleidžia apie 30 parų. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis. Kariams savanoriams finansiškai kompensuojamas tarnybos metu praleistas laikas, apmokamos išlaidos, susijusios su atvykimu į tarnybą.

Tie jaunuoliai, kurie atėjo į krašto apsaugą, jau įgijo teisę dėvėti karišką uniformą, sustiprėjo fiziškai, pažino karišką gyvenimą.

Kad Ignalinos karių savanorių kuopa yra aukštai vertinama, patvirtina ir tas faktas, kad ji buvo pakviesta dalyvauti praėjusį savaitgalį Pabradėje prasidėjusiose tarptautinėse prestižinėse pratybose. Beje, Darius Baušys iš šių pratybų MI informavo, kad jis vadovauja jungtinei Ignalinos, Švenčionių ir Molėtų kuopai. Pratybos yra nelengvos ir sudėtingos, nes to reikalauja nerami tarptautinė padėtis ir įvykiai Ukrainoje. Todėl tenka „kariauti“ profesionaliai, naudojant šiuolaikinius ginklus ir sausumos karinę techniką.

Kaip bus įvertintos šios prestižinės tarptautinės pratybos, Ignalinos kuopos vadas D. Baušys pažadėjo MI informuoti joms pasibaigus.

Nuotraukos iš D. Baušio asmeninio albumo 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje