Skip to content

Geros žinios poliklinikose dirbantiems gydytojams ir jų pacientams

MI informacija

Nuo lapkričio 1 d. šeimos gydytojai bus pradėti skatinti už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams, odontologai – už moksleivių dantų tvarkymą prieš mokslo metus, gydytojai psichiatrai ir slaugytojai – už vizitus į psichinę negalią turinčių pacientų namus. Tai reiškia, kad pacientams paslaugos bus labiau prieinamos, gerės jų kokybė, trumpės eilės.

Tikimasi, kad įdiegus šias naujoves, pagerės pacientams teikiamų paslaugų kokybė, jos taps labiau prieinamos, nes medikai bus suinteresuoti jų daugiau suteikti, kadangi už šių paslaugų suteikimą bus papildomai finansiškai skatinama. Tikimės, kad šeimos gydytojai aktyviau tirs vaikus dėl tuberkuliozės, gydytojai odontologai ir jų padėjėjai akyliau vykdys moksleivių paruošimą mokyklai, o gydytojai psichiatrai ir slaugytojai dažniau lankys negalią turinčius pacientus namuose,kuriems dėl psichikos ir elgesio sutrikimų nustatyti specialūs nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikiai.

VLK nuomone, itin aktuali ankstyvoji tuberkuliozės diagnostika. Todėl gydymo įstaigoms papildomai bus mokama už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams. Tokių vaikų skaičius yra gana didelis. Pavyzdžiui, pernai mūsų šalyje gyveno daugiau kaip 26 tūkstančiai septynmečių ir beveik 20 tūkstančių rizikos grupei priskirtų vaikų. Jei tyrimai bus atliekami visiems šiems vaikams, ankstyvosios tuberkuliozės diagnostikos skatinamosioms paslaugoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto per metus prireiks daugiau nei 430 tūkst. litų.

Ne mažiau svarbi yra ir moksleivių dantų priežiūra. Numatyta, kad šioms skatinamosioms paslaugoms iš PSDF biudžeto per metus prireiks apie 3 mln. litų. VLK atkreipia dėmesį, kad moksleivio paruošimo mokyklai paslauga bus laikoma suteikta ir ją apmokėjimui bus galima teikti tik tuo atveju, jei nustatoma, kad visi dantys yra sveiki, ir tai nurodoma ambulatorinėje asmens sveikatos kortelėje. Jei – nesveiki, paslauga bus suteikta tik visiškai dantis pagydžius. Taip tikimasi skatinti gydytojus odontologus ne tik patikrinti ir įvertinti vaiko dantų ir žandikaulio būklę, bet ir esant reikalui, pataisyti dantis.

VLK primena, kad pastaraisiais metais yra nuosekliai stiprinama šeimos gydytojo institucija. Siekiant užtikrinti, kad medikai pacientams suteiktų daugiau ir įvairesnių aukštos kokybės paslaugų, šių paslaugų apmokėjimo sistema yra nuolat tobulinama. Iki šiol šeimos gydytojams buvo papildomai mokama už gerus darbo rezultatus, kaimo gyventojų aptarnavimą, skatinamųjų paslaugų teikimą.

Svarbu yra tai, kad skatinamųjų paslaugų diegimas leidžia užtikrinti geresnę paslaugų kokybę pirminės sveikatos priežiūros grandyje, tiksliau ir anksčiau diagnozuoti ligas, jas gydyti, taip pat skatina tam tikrų ligų profilaktiką. Taip pat mažina pacientų eiles pas gydytojus specialistus, be to, mažėja ir gydymo ligoninėse atvejų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje