Skip to content

Konstutucinio Teismo pirmininkas: „Nereikia klaidinti žmonių“

MI informacija

Asmuo, įgydamas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pilietybę, savanoriškai atsisako kitos šalies pilietybės, jos iš to žmogaus niekas neatima, sakė Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas. Diskusija dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje kilo po to, kai paaiškėjo, jog vienas iškiliausių krepšininkų, Žydrūnas Ilgauskas, gyvenantis ir dirbantis JAV, nebetenka Lietuvos pilietybės.

„Nereikia klaidinti visuomenės kalbant apie tai, kad pilietybė yra atimama. Iš tiesų pilietybės yra atsisakoma“, – sakė D. Žalimas. Štai Jungtinių Amerikos Valstijų natūralizacijos priesaikos, kurią duoda asmuo, įgydamas Jungtinių Amerikos Valstijų pilietybę, ištrauka: „Šiuo aš pareiškiu ir prisiekiu, kad aš absoliučiai ir visiškai atsisakau ir išsižadu bet kokių ištikimybės ir lojalumo ryšių su bet kuriuo užsienio valdovu, suverenu ar valstybe, kuriai aš buvau pavaldus ar kurios piliečiu buvau. Toliau priesaikos tekstas eina, kad būsiu ištikimas tik Jungtinėms Amerikos Valstijoms“.

„Galima būtų paklausti klausiančiojo – ar jūs pasirašytumėte tokiais žodžiais? Mano pilietiškumo samprata man sako, kad aš jokiomis sąlygomis tokių žodžių nepasirašyčiau“, – tęsė KT pirmininkas.

D. Žalimas taip pat nurodė, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija labai aiškiai pasako, jog išskyrus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu ir Lietuvos Respublikos, ir kitos valstybės pilietis. „Tai yra išimtis, o (…) išimtis negali būti platesnė už taisyklę“, –  sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas.

www.delfi.lt.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.ltarba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8 386) 52234, 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje