Skip to content

Palūšės kaimo bendruomenė įgyvendina dar vieną projektą

MI informacija

Palūšės kaimo bendruomenė sėkmingai įgyvendina projektą ,,Rekreacinės žuvininkystės infrastruktūros ir aplinkos sukūrimas ir plėtra Palūšės rekreacinėje zonoje“ pagal žuvininkystės regiono plėtros strategijos priemonę ,,Infrastruktūros ir aplinkos sukūrimas ir gerinimas“.

Kalbinu bendruomenės pirmininką Arvydą GAIDELĮ.

– Atrodo, kad prieš kelerius metus ne veltui Ignalinos vietos veiklos grupė Jūsų bendruomenei įteikė „Geriausio projektuotojo“ nominaciją. Taigi, jau kelintas tai Jūsų įgyvendinamas projektas?

– Manau, kad gerai „projektuoja“ ir kitos bendruomenės, – kukliai šypsosi Arvydas. – Nelabai skaičiuojame savo projektus. Tiesiog kuriame planus ir ieškome būdų, kaip juos įgyvendinti. Šis – jau gal penktasis.

– Kaip gimė idėja parengti būtent šį projektą?

– Žvejyba – vienas seniausių Palūšės kaimo amatų. Į tai atkreipėme dėmesį, kai praeitais metais kūrėme amatų centrą ir gilinomės į savo kaimo kultūrinę istoriją. Čia nuo seno pynė tinklus, gamino valtis, žvejojo. Palūšiniai visad būdavo didžiausi Meironių kaimo žvejų konkurentai. Ne veltui mūsų kaime užregistruota unikali blizgių kolekcija, iki dabar čia gyva poledinė stintų žūklė, o be meškerės nerasi nė vieno kaimo gyventojo. Be to, jau kelerius metus svajojome apie gražiai sutvarkytą pietvakarinę Lūšių pakrantę. Juk iš čia mūsų ežeras gražiausiai matomas.

– Tai kokius  darbus atliekate, įgyvendindami projektą?

– Įgyvendinant projektą siekiama sutvarkyti Lūšių ežero pakrantės dalį nuo  pietvakariniame krante esančios stovyklavietės iki valtinės ir pritaikyti jį žvejams mėgėjams ir turistų srautams. Kadangi vanduo nuo kranto sunkiai prieinamas dėl klampios pakrantės, sumanėme įrengti pontoninį lieptą, nuo kurio ir vietiniai, ir poilsiautojai galės meškeres įmerkti. Palūšiniai sako, kad būtent šioje vietoje geriausiai kimba ešeriukai ir kuojos. Taip pat įsirengėme plaustą, kurį galėsime sėkmingai panaudoti per Palūšės regatas žvejų mėgėjų varžyboms. O gal ir kultūrinei programai.

– O pakrante išdėstyti suoliukai – taip pat Jūsų įgyvendinamo projekto dalis?

– Taip, žinoma. Juk mes siekiame ne tik žvejams patogumus sukurti, tačiau ir poilsiautojų komfortą užtikrinti. Visada manėme, kad ši pakrantė – puiki vieta pasivaikščioti ir pailsėti. O taip pat ir pasportuoti. Todėl čia dabar ir nusidriekė visas kompleksas poilsiautojams pritaikytų priemonių: tinklinio aikštelė, kurią įrengėme prieš trejus metus, šiemet baigiama kurti šeimos poilsio erdvė su žaidimų aikštelėmis – Vietos veiklos grupės įgyvendinamas projektas – pasivaikščiojimo takas ir suoliukai. Visi suoliukai bus apšviesti, todėl čia bus galima pasėdėti ir vakarais, kai saulė pasislėps Lūšių vandeny. Taip pat pagalvojome ir apie tuos, kurie besimaudydami ar žvejodami sušlaps, ypač iš toliau atvažiavę – juk nesėsi mašinon žuvimi kvepiančiais rūbais. Todėl viena iš projekto dalių – persirengimo kabina.

– Ar visus darbus spėsite atlikti laiku?

– Na, dar keletą savaičių turime. Darbus tai mes atliksime, bet va, orai vėsta, tai, matyt, pasivaikščiojimo takas jau šiemet nespės gražiai sužaliuoti. Bet tikimės, kad gerai įrengti pagrindai ir teisingai pasėta žolė leis visais darbo vaisiais pasidžiaugti pavasarį. Iki lapkričio pabaigos turime viską užbaigti ir plaustą su lieptu ištraukti į krantą, kad pavasarį ledai nesulaužytų. Mat mūsų Lūšiai iš savo plotų ledus „varydami“ įpratę visus lieptus krantan sustumti. Neleisim savo naujo turto sugadinti, – gaspadoriškai šypsosi Arvydas.

– Ar daug reikia lėšų tokiems užmojams įgyvendinti?

 – Nei daug, nei mažai. Mes visada vadovaujamės protingumo principu ir nešvaistome pinigų, kur  nereikia. Teikdami paraišką Ignalinos Žuvininkystės vietos veiklos grupei, paprašėme beveik 75 tūkst. litų. Mums visiškai pakanka šių pinigų, kad būtų sutvarkyta pakrantė su pasivaikščiojimo taku ir poilsio suoliukais, įrengtas apšvietimas visame ruože, persirengimo kabina ir pontoninis lieptas bei plaustas. Manome, kad sugebėjome racionaliai panaudoti projektui įgyvendinti skirtas lėšas. O jo rezultatais galės naudotis ir žvejai mėgėjai, ir poilsiautojai, ir vietiniai gyventojai.  Bet svarbiausia – Palūšė taps dar patrauklesnė.

– Kiek suprantu, šiuos darbus atliekate, bendradarbiaudami su patikimais partneriais.

– Mes skelbėme konkursą darbams atlikti, ir jį laimėjo UAB „Remestalis“. Esame patenkinti šios įmonės atsakingu požiūriu į darbą ir sveika reakciją į kritiką.

– Ką darysite, kai baigsite įgyvendinti šį projektą?

– Tai kad mes turime planų geram dešimtmečiui į priekį, – paslaptingai šypsosi Arvydas. – Ieškosime galimybės dalyvauti kituose konkursuose ir sieksime savo planus įgyvendinti.

– Linkiu sėkmės.

– Ačiū.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here