Skip to content

Tarnystė didžiajam broliui

MI informacija

Įdomiai gyvename – kasdien sužinome ką nors naujo. Apie visokias dietas net kalbėti neverta, nes jas kuria kiekvienas, ištroškęs šlovės, tačiau labiausiai – pinigų. Jos nuolat keičiasi, nuo to vienų piniginės pilnėja, o kitų sveikata prastėja.

Sveikatos srityje irgi permainų netrūksta. Čia aš ne apie naujus vaistus ir ne apie naujus gydymo būdus. Apie tai vieną kartą parašoma ir tuojau pat pamirštama, nes tai skaitytojo ir žiūrovo nedomina, nes pats nei receptinių vaistų sau pasirinksi, nei kokios nors operacijos pasidarysi.

Kitas dalykas – vadinamoji liaudies medicina. Nors liaudies medicina tų kvailysčių nevadinčiau, liaudis apskritai gerokai protingesnė iš kai kuriuos jos atstovus.

Prisiminkim jau, gali sakyt, praėjusią madą gimdyti namuose. Beveik kaip viduramžiais, skirtumas tik vienas: tokio metodo pardavėjos – na, tos, kurios padėdavo gimdyti namuose ir iš to gerus pinigėlius susišlavė – bandė išsireikalauti, kad gimdant namuose kieme stovėtų greitosios pagalbos ekipažas, kad prireikus padėtų.

Skiepų naudos neigimo mada dar nepraėjo, nes žmonių su psichine negalia, kaip dabar sakoma, arba puskvailių (liaudiškai tariant – „pusglušių“), kaip sakydavo anksčiau, netrūksta, ir jų nemažės, nes šiais laikais kvailiai prievarta negydomi, tik jei patys to paprašo. O ar matėt kvailį, kuris nesakytų esąs protingas?

Tačiau dabar staiga, nors šito ir reikėjo laukti, pasirodė straipsnių apie pieno žalą. Atsirado esą gydytojas, kuris teigia, kad vaikams pieno jokių būdu negalima duoti. Mat jis skatinąs senėjimą, ir žmonės, kurie geria pieną, miršta anksčiau.

Pasiklausai kokios nors senutės, kuri pieną geria, lašinius valgo, ir jau šimtą metų išgyveno, ir galvoji: gyveni, nes nežinai, kad nesveikai maitiniesi.

Šiaip jau patikimiausias mokslinis tyrimas yra padarytas įrodinėjant agurkų žalą. Tiksliai nustatyta, kad 99 procentai žmonių, valgiusių agurkus, neišgyveno iki šimto metų.

Bet pieno žala, pasirodo, tuo nesibaigia. Pasirodo, tie, kurie kasdien vartojo pieną ir pieno produktus, diabetu suserga greičiau.

Įdomus faktas: tame straipsnyje paminėta, kad per 15 metų pieno ir jo produktų suvartojimas Lietuvoje sumažėjo beveik dvigubai, tačiau visiškai nepaminėta, kad per tuos pačius 15 metų sergančių diabetu Lietuvoje padaugėjo 6 kartus.

Kaip čia dabar išeina: pieno, kuris paskatina diabetą, geriama mažiau, o diabetu sergama daugiau?

Aišku, tokių dalykų minėti negalima, nes jie paneigia tai, ką norima pasakyti. Ir svarbiausia šį kartą yra tai, kodėl taip sakoma – ir, žinoma, kam tai naudinga?

Iš karto ateinantys į galvą būtų tokie paaiškinimai.

Pirma, vaikams pienas nenaudingas ir net žalingas – o kuo jį pakeisti? Gaiviaisiais gėrimas? Vadinasi, tai naudinga gaiviųjų gėrimų gamintojams.

Antra, karvės pienas netinka ir kūdikiams – jį reikia keisti visokiais mišiniais, todėl rankutėmis ploja tų mišinių gamintojai.

Trečia, pienas ir pieno produktai kenksmingi ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, todėl reikia daugiau valgyti augalinių riebalų, visokių margarinų, kurių naudą sveikatai, matyt, greitai vėl bus pamėginta įrodinėti. Kam tai naudinga?

Dar yra vienas labai sutapimas: kodėl visokių veikėjų, įrodinėjančių pieno žalą vaikams, atsirado būtent dabar, kai Rusijos nebesuperkamą pieną ūkininkai pradėjo sėkmingai siūlyti mokykloms? Ir kodėl visokie žurnalistai, rašantys tokius didžiojo brolio interesams tarnaujančius straipsnius, nepagalvoja, kam tai naudinga?

Juk nesakysi, kad ir jiems patiems tai naudinga.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here