Skip to content

Įvertinti savivaldybės renovacijos darbai

Meras Henrikas šiaudinis dalyvavo metiniame šalies savivaldybių vadovų susitikime, skirtame renovacijos eigai Lietuvoje aptarti. Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmuose vykusiame renginyje diskutuota apie renovacijos poveikį ekonomikai, svarbiausias problemas ir jų sprendimą, džiaugtasis gerosios patirties pavyzdžiais. Pranešimus skaitė  Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. Buvo akcentuota, kad 2014 m. į Lietuvos istoriją įeis kaip daugiabučių renovacijos lūžio metai. Beveik 80 proc. šiuo metu įgyvendinamų projektų vyksta pagal savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programą. Tai neabejotinai yra didelis savivaldybių vadovų indėlis. 

Premjeras kalbėjo apie pirmuosius renovacijos žingsnius,  svarbius sprendimus ir atliktus darbus. Jo teigimu, naujoves visuomenė visada priima labai sunkiai ir būtent savivaldybėms  teko uždavinys įtikinti žmones, kad renovacija tikrai reikalinga. „Supratom, kokią reikšmę visa tai vaidina Lietuvos ekonomikai, jau nekalbant apie pagerintas gyvenimo sąlygas. Be merų ryžto ir užsispyrimo, be tiesioginio bendravimo su bendruomenių nariais nieko nebūtų pavykę. Šiandien aš jums tariu didžiulį ačiū, kad mes dirbom ir dirbam kartu, kad supratom vieni kitus“, – kalbėjo A. Butkevičius. Geru žodžiu minėta ir išskirta Ignalinos rajono savivaldybė ir jos indėlis į šį grandiozinį procesą. Šiuo metu Ignalinoje sutartys pasirašytos ir darbai vyksta modernizuojant 71 daugiabutį namą (palyginimui Lietuvoje – 700), iš jų 45 namai yra baigti ir artimiausiu metu bus priduoti. Žinoma, ne visos savivaldybės gali pasigirti sparčia renovacijos eiga, tačiau svarbu, kad procesas vyksta ir jo rezultatai matomi. Kalbėta ir apie planuojamus pasikeitimus. Pastebėta, kad nuo 2015 m. nustatant renovacijos darbus spręs ne patys gyventojai, o specialistai, kurie nustatys, ką konkrečiame name reikia padaryti.

Daugiausia renovacijos darbų nuveikusių savivaldybių merams Premjeras įteikė dovanas bei padėkas. Rajono savivaldybės merui H. Šiaudiniui už savivaldybės pasiekimus dovanotas vardinis Ministro Pirmininko laikrodis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje