Skip to content

Dešimt metų kaip viena diena

Jonas BALTAKIS

Gruodžio 3-ąją Linkmenų kaimo bendruomenei suėjo dešimt metų. Tądien 2004-aisiais linkmeniškiai nutarė burtis į bendruomenę, po penkių dienų savo darinį įregistravo, o gruodžio 20-ąją įvyko pirmasis bendruomenės susirinkimas, priimta 16 pirmųjų narių, o prie vairo stojo verslininkas Edgūnas Kiminius. Pirmojo dešimtmečio sukaktis Linkmenyse pažymėta gražiu renginiu, kuriame dalyvavo kaimyninių bendruomenių atstovai iš Antalksnės, Palūšės, Kirdeikių, apsilankė rajono vicemeras Gintautas Kindurys ir kiti svečiai. Su trumpa bendruomenės veiklos apžvalga visus supažindino dabartinė pirmininkė Marytė Alesionkienė.

Pasak jos, pirmasis bendruomenės sėkmingai įgyvendintas projektas buvo sportinis – „Senas ir jaunas – viena komanda“. Vėliau projektų buvo daugiau: „50 metų – 50 žingsnių“, „Linkmeniškių smagios dienos“, „Laisvalaikiu būkime kartu“. Visi jie buvo finansuoti Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūros.

Paskutinis sėkmingai įgyvendintas didelis projektas – „Norime, kad apie mus žinotų visi“, kurį finansavo Ignalinos rajono vietinės veiklos grupė, įsisavinant LEADER programos lėšas. Pagal šį projektą Šakarvoje, Antalksnėje ir Linkmenyse įrengti gražūs informaciniai, su šiuo kraštu supažindinantys stendai, ypač reikalingi svečiams, restauruotas kaimo kryžius, kadaise (dar „prie lenkų“) pastatytas prie Lietuvos ir Lenkijos demarkacinės linijos.

Linkmeniškiai sėkmingai ir abipusiai naudingai bendrauja su daugeliu bendruomenių. Be jau minėtų, kurios dalyvavo renginyje, glaudūs ryšiai Linkmenis dar sieja su Vidiškių, Antazavės (Zarasų r.), Kriaunų (Rokiškio r.) bendruomenėmis.

Sveikindamas bendruomenę, Linkmenų seniūnas Jonas Alekna sakė, kad per dešimtmetį bendruomenė pasikeitė, net norai tapo brandesni, svaresni ir brangesni, todėl kartais ne visus juos pavyksta ir įgyvendinti. Seniūnas antrajame gyvavimo dešimtmetyje linkėjo bendruomenei dar aktyvesnės veiklos.

Rajono vicemeras G. Kindurys sakė: „Smagu, kad bendruomenė puoselėja tradicijas, pristato projektus. Malonu, kad visus tuos dešimt metų išlaikėt bendruomeniškumą. Tai nėra lengva, nes kolektyve visada yra skirtingų nuomonių ir norų. Svarbiausia, kad buriat žmones, atliktus darbus matuojate Europos Sąjungos parama, kuri suteikia daug galimybių svarbiems darbams, turintiems ir išliekamąją vertę, atlikti. Ačiū Jums už bendros kalbos radimą su kitomis bendruomenėmis. Linkiu ir toliau visiems energijos, iniciatyvumo, draugiškumo ir susikalbėjimo, o visiems linkmeniškiams – sveikatos“.

Antalksnės bendruomenės atstovai Loreta ir Raimondas Žieviai bei Kirdeikių bendruomenininkai šeimininkus pasveikino dainomis. Po oficialios renginio dalies turėjo įvykti vidiškietės Viktorijos Bučelienės koncertas, tačiau dėl ligos ji neatvyko. Bet koncertas buvo, Viktorija atsiuntė vieną gabiausių savo mokinių – Renatą.

Renginio afišose buvo žadėta staigmena. Ja tapo į salę įneštas didžiulis jubiliejinis tortas, kuris buvo iškeptas iš nieko – kukurūzų putėsių, medaus ir kitų priedų. Tortą iškepė aktyvi bendruomenės narė Nijolė Jurgelevičienė, o šampano svarbiausiai šventės akimirkai parūpino pirmasis bendruomenės pirmininkas E. Kiminius.

M. Alesionkienė, baigdama savo pranešimą, ilgai vardino aktyviausius bendruomenininkus, be kurių Linkmenyse niekas nevyksta. Tai Daiva ir Edgūnas Kiminiai, Loreta ir Jonas Aleknos, Rima ir Jonas Blažiai, Laima ir Rimantas Rakauskai, Onutė Marosienė, Valdas Šerėnas, Vanda ir Antanas Abeliai, Malvina Blažienė, Alvydas Čičiurka, Marijona Pelanienė, Jurgelevičių šeima, Agnė Paukštienė, jaunimo atstovai Jolanta, Irmantas, Dainius, Nerijus, Gintarė, Algirdas, Loreta ir daugelis kitų.

Sėkmės linkmeniškiams antrajame veiklos dešimtmetyje!

Autoriaus nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here