Skip to content

Lankytojo bilieto reikės visose šalies saugomose teritorijose

MI informacija

Kaip žinia, lankantis Aukštaitijos nacionaliniame parke visiems, išskyrus rajono gyventojus, jau reikia įsigyti parko lankytojo bilietą. Pranešta, kad nuo 2015 m. tokius bilietus teks pirkti, lankantis visuose Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kurie 5 dienoms kainuos 1 eurą. Taip tikimasi surinkti parkų priežiūrai taip trūkstamų pinigų. Iš viso egzistuos 4 tipų bilietai: vienkartinis, mėnesinis, metinis ir šeimos. Žadama, kad vietiniams gyventojams mokėti nereikės.

Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras atskleidė, kad nuo pavasario tokia tvarka turėtų įsigalėti visoje Lietuvoje. Anot jo, valstybiniams parkams prireikė papildomų pinigų, kadangi už Europos Sąjungos lėšas įrengta arba įrenginėjama nauja infrastruktūra, o jai prižiūrėti ir atnaujinti reikia papildomų lėšų.

„Bilietas bus perkamas siekiant finansiškai paremti saugomas teritorijas. Parkams labai reikia papildomų pinigų, kadangi įrenginėjama nauja infrastruktūra ir ją reikia prižiūrėti, atnaujinti. O saugomų teritorijų biudžetas vis mažėja. Todėl žmonės kviečiami geranoriškai prisidėti“, – sakė V. Bezaras.

Tačiau įdomu tai, kad bilieto neįsigiję žmonės bent jau kol kas baudžiami nebus. Bus taikomas savanoriškumo principas. Kontrolierių, kurie tikrintų bilietus ir baustų juos neturinčių, nebus. Tačiau naujojo mokesčio sumanytojai įsitikinę, kad  Lietuvos žmonės turi suprasti, jog saugomų teritorijų sistema visuomenei yra didelė dovana. Mes ja naudojamės ir turėtume jausti pareigą prisidėti prie parkų išsaugojimo.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorė Rūta Lapinskienė patvirtino, kad saugomų teritorijų lankytojų įsigyti specialius bilietus bus prašoma nuo 2015 m. Tai ji pavadino solidarumo mokesčiu. Be to, ji detalizavo, kokios turėtų būti patvirtintos bilietų kainos. Penkių parų bilietas viename valstybiniame parke kainuos vieną eurą, mėnesinis bilietas, galiojantis visuose parkuose, turėtų kainuoti 10 eurų, metinis bilietas, kuriuo taip pat bus galima naudotis visuose parkuose, planuojama, kainuos 20 eurų. Norint įsigyti šeimyninį bilietą, galiojantį visuose parkuose, teks pakloti 25 eurus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje