Skip to content

Vartai į Kalėdas atverti

Artėjant didžiosioms metų šventėms, bemaž kasdien esame pakviečiami į įvairius kalėdinius renginius, advento vakarones, tačiau visada didžiausias šio meto įvykis – miesto eglės įžiebimas. Jos laukia vaikai, o ir suaugusiems tuomet būna nuotaikos, gerų emocijų pliūpsnis. Visa tai šįkart Ignalinos Laisvės aikštėje įvyko penktadienį.

Merkiantis gruodžio dienai, į aikštę visus sukvietė muzikos garsai. Įsižiebus scenos prožektoriams, renginio vadžias į savo rankas paėmė raganiukė Niukė ir jos kolegos iš „Raganiukės“ teatro. Netrukus atpuškavo ir Kalėdų Senelis, kažkodėl vis vadintas ne lietuviškai Santa Klausu, kuris ne pagal metus buvo linksmas, guvus, geraširdis ir patiklus. Svajojo dovanų įteikti visiems pasaulio vaikams, tačiau pinkles, kaip ir įprasta pasakoje, jam rezgė blogiečiai. Bet sėkmingai išsivadavęs iš nedraugų spąstų, Kalėdų Senelis dūko su vaikais: šoko, dainavo, pokštavo, kalbino juos, o spektaklio pabaigoje visus apibėrė saldainiais, Kaip visad, vieniems jų neteko nė vieno, kiti džiaugėsi ir po kelis pagavę.

Tačiau svarbiausia šventės akimirka įvyko dar Kalėdų Seneliui neatėjus. Kiek apsidairiusi ir susipažinusi su publika, Raganiukė Niukė į sceną pakvietė rajono ir miesto galvas – rajono merą Henriką Šiaudinį, miesto seniūną Valentiną Rumbutį ir europarlamentarą ignalinietį Bronį Ropę. Jie pasveikino miestelėnus su artėjančiomis šventėmis, palinkėjo visiems ramių šv. Kalėdų ir linksmų, sėkmingų, sveikų ir skalsių 2015-ųjų metų. Miesto seniūnas visiems priminė, kad šiųmetė aikštės gražuolė, eglė iš stuomens ir liemens, ketvirtą kartą atkeliavo iš Ceikinių ir trečią kartą – iš tos pačios Anastazijos ir Ramučio Nekraševičių sodybos.

Po sveikinimų ir palinkėjimų garbūs svečiai kartu su raganiuke ir publika garsiai skaičiavo – trys, du, vienas… Ir visų gražumu sutvisko Kalėdų eglė. Su tūkstančiais lempučių ir krintančiais šviesos lietaus lašais. Po akimirkos akis nuo eglės burtų teko atitraukti ir jas pakelti į melsvai juodą gruodžio dangų, į kurį pakilo fejerverkų ugnys. Jos virš galvų čirškėjo, sproginėjo, tviskėjo, kibirkščių lietumi puokštėmis skleidėsi padangėje, leidosi žemyn ir tamsoje geso, tirpo. Ir taip kelias minutes. Greičiausiai tai liks neužmirštama akimirka kaimo vaikams, dalyvavusiems jaunųjų rajono talentų apdovanojimuose, kurie pasibaigė prieš pat eglės įžiebimo šventę. Juk kaimuose ne dažnai į dangų kyla tikri fejerverkai.

Vartai į didžiųjų metų pabaigos švenčių prieangį atverti. Ramaus, džiugaus ir prasmingo švenčių laukimo.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje