Skip to content

Bendruomenė laukia kalėdinių permainų

Ar jau visi parašėte laiškus Kalėdų Seneliui? Nežinote adreso? Jei buvote geri, jis ir taip žinos kur jus rasti ir kaip jus pradžiuginti… Turbūt nepasitikėdami savimi, o gal neįvertindami savo gerumo, Dietkauščiznos gyventojai sumanė kreiptis į Kalėdų Senelį per spaudą. Kaimynų norus ir prašymus mums perdavė vietos gyventojas Arvydas Černiauskas.

Vos trys pageidavimai

„Atvykau pas jus net su trimis prašymais ir labai tikiuosi, kad bent jau spauda padės išgirsti mūsų prašymus tiems, kas ir turi juos išgirsti. Pirmiausia noriu pasakyti, kad Dietkauščiznos kapinaites labai jau užgulęs didžiulis lūžinėjantis medis, kuris virsdamas sugadintų mažiausiai 9 kapavietes. Dvejus metus prašėme seniūnės Česės Vitėnienės jį nupjauti, bet, deja, iki šiol jokio atsakymo negavome. Medis kaip stovėjo, taip ir tebestovi. Raštą rašėme net ir rajono savivaldybei, bet lygiai tas pats.

Antras rūpestis – labai jau baisus geriamas vanduo. Nejau negalima pastatyti valymo įrenginių. Mes geriame dvokiančias rudas drumzles ir už tai dar turime mokėti pinigus.

Trečias dalykas – labai norėtume, kad miestelyje būtų įrengtas sporto aikštynas. Vieta tam yra, tik štai reikia aktyvių ir protingų žmonių, kad mūsų noras būtų įgyvendintas“, – svarsto Arvydas Černiauskas.

Seniūnė „perėmė“ laišką

Tverečiaus seniūnė Č. Vitėnienė sutiko pakomentuoti savo gyventojų pastabas, apsvarstyti ir pageidavimus. „Kalbant apie klevą, augantį kapinaitėse, tai istorija žinoma seniai ir aš vis dėlto būsiu kategoriška šiuo klausimu. Žmonių norai žinomi, bet mes buvome susitikę su savivaldybės specialistais, apžiūrėjome šį medį ir buvo priimtas vieningas sprendimas, kad šis medis yra sveikas, gražus ir net jį galima vadinti vienintele kapinaičių puošmena, tad jo pjauti ir išmesti tam 3000 Lt (tiek kainuotų jo nupjovimas) tikrai nėra reikalo. Čia problema yra šiek tiek kita: dalis gyventojų nenori to medžio, nes krenta lapai, o kita dalis nori, kad jis ten augtų ir puoštų aplinką. Viešuosius darbus dirbantys žmonės tuos lapus nuolat grėbia, tad čia didelės problemos nematau, be to, nejau mes dabar pradėsime pjauti medžius vien dėl to, kad jie lapus meta?

Dėl vandens kokybės gyventojai tikrai neteisūs. Pasak atliktų tyrimų, vanduo Dietkauščiznoje yra vienas geriausių. Buvo parengti dokumentai statyti čia valymo įrenginius, bet nepraėjo reikalavimų, kadangi vanduo yra geras. Turėdami lėšų, vandens tiekėjai pakeitė dalį eksploatuoti nebetinkamų vamzdynų. Nebent gal kažkur kaimo pakraštyje, kur likę dalis senų trasų, ir gali būti nuosėdų vandenyje, bet tai jo kokybei įtakos tikrai neturi. Tiesa, reikėtų daryti naują vandens gręžinį, bet kol kas tam dar nėra lėšų. Bet ir tai, manau, tik laiko klausimas.

Na, o trečiasis noras turbūt pats realiausias ir greičiausiai įgyvendinamas. Nors kaime belikę 80 gyventojų, manau, jų laisvalaikiu taip pat galima pasirūpinti. Nuo šiol Tverečiaus krašto bendruomenės pirmininke išrinkta Banga Vasiljevienė ir ant jos pečius guls projektinės veiklos našta. Projektai, jų rašymas ir įgyvendinimas – kryžiaus keliai. Tikrai ne kiekvienas gali tokį darbą atlikti, bet svarbiausia – šį darbą atliekantys žmonės negauna nei lito sau asmeninės naudos, o atiduoda begalę savo laisvo laiko. Būtų teisinga, jei žmonės pasistengtų tai suprasti ir įvertintų. Dalinuosi ne savo, bet kitų seniūnijų bendruomenių karčia patirtimi. Kai žmonės priima tavo pastangas ir darbą, tada regis ir darbas einasi geriau bei sėkmingiau“, – sako seniūnė Č. Vitėnienė. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje