Skip to content

Pacientams bus prieinama daugiau kompensuojamųjų vaistų

MI informacija

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos nariai pritarė siūlymams, kurie užtikrins didesnį kompensuojamų vaistų prieinamumą pacientams. Todėl artimiausiu metu kompensuojamų vaistų sąrašai bus papildyti vaistais antrojo tipo cukriniam diabetui, išsėtinei sklerozei, metastazavusiam prostatos vėžiui, hepatito C, plaučių obstrukcinėms ligoms, hipertenzijai gydyti ir priemonėmis, kurios palengvins nudegusių vaikų gydymą.

PSD taryba pritarė, kad Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas būtų papildytas naujais vaistais: Lixisenatidum (antrojo tipo cukriniam diabetui gydyti), Natalizumabum (nuo išsėtinės sklerozės), Cabazitaxelum (nuo metastazavusio prostatos vėžio), Boceprevirum (nuo hepatito C). Pritarta ir kelių vaistų – Indacaterolum et Glicopyrronium (nuo plaučių obstrukcinės ligos) ir Candesartanum et Hydrochlorthiazidum (nuo hipertenzijos) įtraukimui į minėtą sąrašą.

PSD tarybos pirmininkės Janinos Kumpienės teigimu, taip siekiama užtikrinti, kad PSD apdrausti žmonės turėtų daugiau galimybių be jokių sunkumų įsigyti kompensuojamųjų vaistų, kurių didelė kainos dalis ar net visa kaina yra kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės teigimu, PSD tarybos pritarimas šioms naujovėms – labai reikšmingas.

„Svarbu tai, kad į kompensuojamųjų vaistų sąrašus įtraukiant vaistus minėtoms ligoms gydyti, atsiranda daugiau galimybių padėti žmonėms. Taip bus užtikrinta, kad jie gautų reikiamą gydymą būtinais vaistais. Palengvės ir jų finansinė našta, kurią iki šiol patirdavo sergantieji šiomis ligomis, kai reikėdavo įsigyti jiems reikiamus vaistus“, – įsitikinusi N. Bernotienė.

Dar viena naujovė, kuriai buvo pritarta PSD posėdyje, palengvins nusideginusių vaikų gydymą. Bus pradėti kompensuoti būtini tvarsčiai nudegusiems vaikams. Iki šiol vaikams po nudegimų hidrokoloidiniai, silikono, kitų medžiagų tvarsčiai iš PSDF biudžeto nebuvo kompensuojami.

PSD taryba yra svarbi patariamoji institucija sveikatos apsaugos ministrei, kuri, remdamasi šios tarybos nuomone, priima sprendimus sveikatos priežiūros srityje.

Reikia žinoti, kad:

* Iš PSDF biudžeto kompensuojamos ne visų vaistų ir medicinos priemonių įsigijimo išlaidos, o tik tų, kurie yra įrašyti į sveikatos apsaugos ministro patvirtintus sąrašus. Juos skiria gydytojai, dirbantys gydymo įstaigose, kurios turi sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK).

* Medikamentai ir priemonės išrašomi kompensuojamųjų vaistų pasuose, kuriuos pacientams išduoda gydymo įstaigos, sudariusios sutartis su TLK.

* Lietuvoje, kaip svetur, kompensuojama ne visa, bet vadinamoji bazinė vaisto kaina. Bazinė kaina yra mažmeninės kainos, už kurią vaistai parduodami vaistinėje, dalis. Ši dalis ir gali būti kompensuojama 100, 90, 80 ar 50 proc.

* Vaistus, kurių veiklioji medžiaga yra ta pati, gamina įvairūs gamintojai, suteikdami skirtingus firminius pavadinimus. Šių vaistų kainos – skirtingos, tačiau iš analogiškų vaistų visuomet galima pasirinkti tą, kurio priemoka mažesnė.

* Pasibaigus receptų galiojimo laikui, vaistai nebeišduodami. Tuomet vėl reikia kreiptis į gydytoją, kad šis pakartotinai parašytų naują receptą.

* Receptas turi būti užpildytas be klaidų, jame neturi trūkti reikiamų duomenų – tik tada vaistininkas gali išduoti vaistą. * Jei receptas išrašytas neteisingai – jis negalioja.

* Už recepto perrašymą mokestis neturi būti imamas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here