Skip to content

Kalėdų pasakos pakerėti, į Naujuosius palydėti

Gruodžio 26-oji. Trumpai dienai merkiantis, skubu į kalėdinę šventę, kuri vyks Kultūros ir sporto centre. Likus dešimčiai minučių iki renginio pradžios, Kultūros centro prieigose sutinku žmonių, grįžtančių… namo. Kiek sutrikęs, grįžtančią pažįstamą medikę klausiu – gal aš laike pasiklydau, pavėlavau, šventė baigėsi? Ne, sako, vietų salėje jau nėra, net stačiomis prasibrauti neįmanoma…

Jau tapo gražia tradicija antrąją šv. Kalėdų dieną Ignalinoje rengti didelę ir gražią, su sveikinimais ir palinkėjimais, dainomis ir šokiais šventę. Žinoma, ji įvyko ir šiemet. Perpildytos salės publiką su šventėmis pasveikino ir didžiulį krepšį linkėjimų pažėrė rajono meras Henrikas Šiaudinis ir europarlamentaras Bronis Ropė. Po to jie apdovanojo geriausių 2014 m. rajono jaunimo sportininkų penketuką (žiūr. 4 psl.), kurį, balsuodami elektroniniu paštu, išrinko gyventojai. Salėje penketuką paskelbė ir ant scenos pakvietė rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė. Kartu buvo pagerbtas ir apdovanotas vidiškietis, Europos svarsčių kilnojimo čempionas Steponas Andrejevas.

Po oficialios šventės įžangos publika pakviesta pasinerti į tikrą Kalėdų pasaką, kurią dovanojo miesto meno mėgėjų kolektyvai ir atlikėjai. Šiemet visas reginys – tai gražios, nemarios ir jausmingos Ernesto Teodoro Amadėjaus Hofmano pasakos „Spragtukas ir pelių karalius“ improvizacija.

Ji prasidėjo Kalėdų giesme, peliukų būrio šėlsmu, Spragtuko atgijimu, rūmų užbūrimu. Ant scenoje papuoštos eglutės be tradicinių žaisliukų sukabinta daug simbolių, kurių kiekvienas reiškia konkretų muzikinį numerį, atliekamą vis kito atlikėjo ar kolektyvo. Spragtukas nukabina žaislą simbolį, parodo jį žiūrovams ir scenoje jis tarsi atgyja. Akį glostė išradingi ir spalvingi sceniniai kostiumai. Vargu ar kas greitai užmirš Sniego bobų pasirodymą (šokį ir dainą), atliktą vokalinio ansamblio „Atgaiva“. Ar piratų bei čigonų aistras scenoje, rusų liaudies šokį ir jų sceninius kostiumus. Ir visus kitus pasirodymus, sulaukusius publikos plojimų bangos.

Pasaką scenoje kūrė didelis būrys dainininkų ir šokėjų. Dainavo mokyklos „Šaltinėlis“ auklėtojų ansamblis „Atgaiva“ („Kalėdų giesmė“ ir Sniego bobos), solistės Gabrielė Zabulytė (daina „Angelas“), Gintarė Lukijanskaitė (Sniego karalienės daina) ir Liveta Kavaliauskaitė, ansamblis „Iš širdies“ (čigonų šokis ir daina bei piratų pasirodymas), šoko vaikų šiuolaikinio šokio kolektyvo „Kaprizas“ jaunesnioji ir vyresnioji grupės (kiškių ir vilkų bei senių besmegenių šokiai), vaikų sportinių šokių jaunesnioji ir vyresnioji grupės, sportinių šokių klubai „Viva“ ir „Mamba“ (šokiai „Laikrodukai“, „Peliukai“, „Balti sapnai“), tautinių šokių kolektyvas „Lelijėlė“ (šokis „Barbė“), rytietiškų šokių grupė (ispaniškas ir rytietiškas pilvo šokis), tautinio šokių kolektyvo „Gaja“ jaunoji ir vyresnioji grupės (šokis „Polonezas“, piratų ir rusų šokiai), pasakoje vaidino teatrų „IKI“ ir „Salos“ aktoriai.

Kaip dera pasakai, vyko blogio ir gėrio kova. Blogiečiai „Spragtuke“ – tai pelių armija, kuri, žinoma, tą kovą pralaimėjo, tam prireikė ir pelių nuodų. O Spragtuko ir Pelės dvikovą pasakos pabaigoje taip pat laimėjo Spragtukas. Renginys baigėsi gėlių valsu, šventiniais salės fejerverkais ir visų pasakos dalyvių išėjimu į sceną. Žiūrovai pasakos kūrėjams, kurią režisavo Jolanta Narbutaitienė, plojo atsistoję.

Vėl atsistokime
Ant metų dar vienos ribos,
O jau paskui –
Pradėkim vėl gyvenimą
Nuo sausio…

Tai ir pradėkim!

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje