Skip to content

Pakentėkite dar porą dienų

MI informacija

Gruodžio pradžioje spustelėjęs šaltukas ledu padengė mažesnius vandens telkinius. Poledinės žūklės mėgėjai tiesiog užplūdo užšalusius ežerus. Ypač mėgstantys žvejoti lydekas gyva žuvele, kadangi iki žvejybos tokiu būdu draudimo pradžios – sausio 1 dienos – liko ne tiek jau daug laiko.

Gaila, kad tas begalinis noras sužvejoti lydeką, daugeliui žvejų mėgėjų pridaro nemalonumų. Analizuojant dažniausiai Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų išaiškinamų Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus, galima drąsiai teigti, kad dominuoja dvi pagrindinės žvejybos gyva žuvele pažeidimų priežastys – tai leistino naudoti įrankių skaičiaus vienam žvejui viršijimas ir mažesnio nei leistina dydžio lydekų gaudymas. Norisi dar kartą priminti, kad leistino naudoti įrankių skaičiaus vienam žvejui viršijimas du kartus ir daugiau (kai žvejys vienu metu naudoja 8 ir daugiau įrankių), toks pažeidimas traktuojamas kaip draudžiamas žvejybos būdas ir taikomos sankcijos pagal LR ATPK 87 str. 3 dalį., o tai bauda nuo 400 iki 1000 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Štai gruodžio 22 d. Almajo ežere, žvejodamas 3 skrituliais J. R. iš Utenos, sugavo 3 lydekas, iš kurių dvi buvo mažesnės nei 45 cm ilgio. Jam irgi surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus skirta bauda pagal LR ATPK 87 str. 1 dalį ir teks atlyginti 1091 Lt gamtai padarytą žalą.

Šventės tęsiasi. Aplinkosaugininkai žvejams mėgėjams linki puikių laimikių, sugautų griežtai laikantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų ir tuo pačiu įspėja, kad atšilus orams, ant kai kurių vandens telkinių ledas jau tapo pavojingas. Būkite atsargūs. Informuojame, kad aplinkosauginę kontrolę pareigūnai vykdys ir švenčių dienomis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje