Skip to content

Mėgėjų žvejybos taisyklių naujovės

MI informacija

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pakeitė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles ir nustatė naują leidžiamų paimti sužvejotų lydekų limitą, taip pat panaikino stintų žvejybos apribojimus. Šie pakeitimai skirti plėšriųjų žuvų skaičiui šalies vandens telkiniuose didinti ir natūraliam jų išteklių atsikūrimui skatinti.

Naujajai nuostatai, kad leidžiama paimti nebe penkias, kaip ligi šiol, bet tik tris sužvejotas lydekas, pritaria ir žvejai mėgėjai. Tai rodo įvairios surengtos apklausos.

„Šie pakeitimai tikrai netaps kliūtimi smagiai mėgėjų žvejybai. Juk žvejyba nėra ribojama, tik nustatomas leistinas paimti lydekų skaičius. Pagavus tris lydekas galima ir toliau žvejoti, tik reikia laikytis principo „pagavai–paleisk“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Lydekoms ir kitoms žuvims, kurių leidžiamas pagauti skaičius ribojamas vienetais, nebebus taikomas 5 kg svorio limitas. Remiantis mokslininkų išvadomis dėl stintų išteklių, kuriems negresia pereikvojimas, leidžiamų paimti stintų kiekis nuo šiol neberibojamas.

Aplinkos ministerija primena, kad nuo sausio 1 d. lydekų nebegalima gaudyti masalui naudojant gyvą žuvelę. Už neteisėtu būdu sugautą lydeką gresia administracinė atsakomybė ir teks atlyginti 500 Lt gamtai padarytą žalą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje