Skip to content

Šiūlėnuose pagerbti senoliai

Šiūlėnų kaimo bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – palydint praeinančius metus suruošia iškilmingą šventę „Sugrįžkim ir pabūkim kartu“, kurioje pagerbia ir pasveikina vyriausius gyventojus. Šventės sumanytoja, kaimo bendruomenės pirmininkė Marijona Lukaševičienė kartu su savo pagalbininkais pasistengia, kad renginys būtų įsimintinas ir tikrai nuoširdus.

Ramu į tėviškę sugrįžti
Keliais, kur veda į namus,
Ir čia kaip žydinčią jaunystę
Paklaust, kur išblaškys pasaulis mus.
(Vytautas Mačernis)

Kasmet sukviečiama po keliolika jubiliatų, sulaukusių garbingų sukakčių. Šiemet planuota pasveikinti devyniasdešimtmečius Maksimą Sukovą ir Bronislavą Špak, 85-erių šiemet sulaukusius Antaną Patiejūną, Konstanciją Paukštienę ir Ona Sveikauskienę, taip pat tris 80-mečius – Joną Misiūną, Genoefą Voičiš ir Jadvygą Kaukėnienę. Kaip sakė bendruomenės pirmininkė, toks jau yra gyvenimas ir kartais jo  negali suplanuoti. Nors ir labai norėję dalyvauti, kai kurie senoliai susirgo, buvo paguldyti į ligoninę, o viena moteris, Ona Sveikauskienė, taip ir nesulaukė šventės, išėjo amžinybėn. Jos ir kitų 2014 m. šį pasaulį palikusių bendruomenės narių atminimą renginio dalyviai pakviesti pagerbti tylos minute.

„Džiaugiuosi, kad jūs turite tokią gražią ir prasmingą šventę, kad norite bendrauti, dalintis gerumu ir šiluma“, – sakė meras Henrikas Šiaudinis ir visiems susirinkusiems linkėjo sveikatos, artimųjų meilės, dosnių ir sėkmingų metų. Meras kartu su N. Daugėliškio seniūnu Juozu Paukšte ir bendruomenės pirmininke pasveikino renginyje dalyvavusius jubiliatus ar jų giminaičius ir įteikė savivaldybės dovanas bei drožėjo Teofilio Patiejūno sukurtus medalius. Vėliau vienas jų buvo dovanotas ir merui.

Jubiliatai ir visi renginio dalyviai vėliau sustojo bendrai nuotraukai. Juk tiek nedaug kaime būna tų šventinių akimirkų, reikia išsaugoti jų prisiminimus, nes tai, kas šiandien vyko ir džiugino, rytoj jau taps istorija…

Gražia staigmena M. Lukaševičienei tapo bendruomenės narių ir seniūno pasveikinimas. Dar kartą šiūlėniškiams buvo priminta, kad šiai veikliai moteriai Aleksandro Stulginskio universitete neseniai  įteiktas garbingas apdovanojimas „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“. M. Lukaševičienė dėkojo už sveikinimą ir pasidžiaugė turinti daug bendraminčių, pagalbininkų, su kuriais ir įgyvendina visas mintis bei sumanymus, todėl ir šis apdovanojimas priklauso visai bendruomenei.

Renginį vedė ir prasmingus žodžius apie gyvenimą, laiką ir žmogaus buvimą šioje žemėje jubiliatams skaitė jaunieji šiūlėniškiai, šaunūs laisvalaikio organizatorės pagalbininkai Vilma ir Mindaugas. Šventišką nuotaiką visiems dovanojo Adutiškio kaimo kapela. Vėliau šiūlėniškiai ir svečiai pakviesti pasibūti vakaronėje, pabendrauti ir pasivaišinti, nes „iš Šiūlėnų dar niekas alkanas nėra išvažiavęs…“.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje