Skip to content

Žiemos linksmybės

MI informacija

Žiema įprastinė: tai šyla ir lyja, tai šąla ir sninga. Žodžiu, iš gamtos pusės – viskas kaip ir turi būti. Iš valdžios pusės… o ką čia pasakysi, ar iš valdžios pusės taip turi būti, ar ne? Kad ir dėl to išgarbinto euro: ar duos jis ką nors gero?

Kad valdžiai bus gerai – abejoti netenka, nes kils kainos, vadinasi, valdžios vyrai, kurių absoliuti dauguma kokį nors biznelį turi, tikrai nepraloš. Kad praloš pensininkai, kurių pensijos nekyla, o po euro įvedimo kainos, kaip jau ir pati valdžia pripažįsta, augs kaip ant mielių, irgi abejoti netenka.

Įdomu, kaip valdžia, kuri taip nuoširdžiai tikino, kad kainos nedidės, jų didėjimą paaiškins? Turbūt nesąžiningus prekybininkus ir verslininkus apkaltins. Kad ji ir pati tokia – suprantama, neišgirsime.

Euras išgelbės Lietuvos ekonomiką? Kai televizijos apie tą gelbėjimą pasakojo, tai vienintelė „gerovė“, kurią Lietuvoje rado, buvo ta, kad emigrantams nebereikės litų į eurus keisti ir atvirkščiai.

Lenkija euro įsivesti neskuba, Anglija neskuba, Norvegija – net negalvoja apie tai. Štai nuskurdusioji Graikija „įstojo į euro klubą“, o dabar jau raginama ją mesti lauk. Pasirodo, vien euro nepakanka, dar reikia mokėti tvarkytis. O mūsų valdžia…

Na, mūsų valdžia bent savo reikalus moka tvarkyti. Štai susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius (buvęs komunistas, buvęs dėdėpistas, dabar socdemas, 2010 metais pastebėtas su alkoholio kvapeliu, svirduliuojantis Seimo koridoriais) panoro įvesti naują mokestį – už automobilius.

Kodėl? Girdi, trūksta pinigų keliams tvarkyti, naujiems tiesti. O gal saviškėms saviškių valdomoms bendrovėms reikia duoti uždirbti?

Manote, draugas ponas R. Sinkevičius žmonėmis rūpinasi? Manykite – ir laukite naujų mokesčių.

Beje, dar dėl euro: o kaip gražiai Lietuvos paštas pasitvarkė! Per Naujuosius, vargšelis, buvo priverstas kelias dienas žmonių neaptarnauti, nes reikėjo pasiruošti euro įvedimui, visą techniką, elektroniką ir dar kažką pertvarkyti.

Visokie prekybos centrai euro įvedimui per naktį pasiruošė. Ką ten prekybos centrai – bankai kelioms valandoms savo operacijas nutraukė, o bankomatai apskritai vos pusvalandžiui. O Lietuvos pašte technika tokia sudėtinga…

Kai kas sako – ne technika sudėtinga, o vadovai, na, patys suprantate. Nesutikčiau. Vadovai protingi, leido bent daliai žmonių per Naujuosius pailsėti.

Tiesa, nuo Naujųjų – gal jau pastebėjote? – LRT televizija reklamos nebetransliuoja. Net šiek tiek neįprasta: žiūri kokią laidą ar filmą, ir nei …. kreditų tau nesiūlo, nei purgeno.

O čia dar didžioji Lietuvos šventė prasidėjo – pagrindinio Eurovizijos turisto rinkimai. Į Euroviziją vėl visa nuolatinių turistų grupė važiuos, o pagrindinis – tas, kuriam užsilipus ant scenos bus leista padainuoti. Prieš tai dauguma aikčios, kad jau šį kartą mūsiškis (ar mūsiškė) tikrai aukštai bus, o po to dauguma aiškins, kad ne tą reikėjo siųsti.

Taigi jau dabar aišku, kad vėl ne tas bus nusiųstas. Pažiūrėkite, kiek tarp Eurovizijos pastarųjų metų nugalėtojų ­– netradicinės seksualinės orientacijos dainininkų: Končita Vurst, Dima Bilanas, Marija Šerifovič, Aleksandras Rybakas, dar anksčiau du estai buvo, apie kuriuos kalbėta: „vienas baltas, kitas juodas, ir abu žydri“.

Tad mūsiškiams ten niekas nešviečia, nes Kirilkinas kol kas važiuoti nesiruošia. Nors… būtų galima kad ir Miją pasiųsti, bet būtinai reikėtų priklijuoti jai barzdą. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje