Skip to content

Įsigaliojo kai kurie ATPK pakeitimai

MI informacija

Sausio 1 d. įsigaliojo Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimo įstatymas. Šiuo įstatymu iki 2014 m. gruodžio 31 d. ATPK galiojusios baudos litais, perskaičiuotos ir nurodytos eurais.

ATPK pakeitimai, susiję su Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimais:

123 str. 1 d. dispozicija papildyta nauja veika, t. y. atsakomybė pagal šio straipsnio 1 dalį numatyta už transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimą. Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 28 iki 43 eurų. Vairuotojai neturėtų pamiršti, kad motorinių transporto priemonių ir jų priekabų, kurios neatitinka techninių (taip pat – ir padangų naudojimo) reikalavimų ir kelia grėsmę saugiam eismui, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas panaikinamas.

124 str. 6 d. (nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 km per valandą) sankcijoje panaikinta administracinė nuobauda – administracinis areštas.

124 (1) str. papildytas nauja 7 d., kurioje numatyta nuobauda už vaikų (mokinių) vežimo mokykliniu autobusu ar transporto priemone su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais tvarkos pažeidimą. Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 57 iki 86 eurų.

126 str. 2 ir 3 d. numatyta atsakomybė už vairavimą, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės) taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba turinčių daugiau kaip 9 sėdimas vietas, arba vežančių pavojinguosius krovinius, vairuotojams, taip pat pradedantiesiems vairuotojams.

Pradedantiesiems vairuotojams už šį KET reikalavimo nesilaikymą numatyta bauda nuo 231 iki 289 eurų.

Kitiems ATPK 126 str. 2 d. nurodytų transporto priemonių vairuotojams – nuo 144 iki 289 eurų.

Pareigūnai primena, kad net ir nepasiekus 0,4 promilės vairuoti yra pavojinga, nes kad ir kaip gerai jaustumėtės, ar būtumėte žvalūs, niekada tai nebus pakankama priežastis laiku sureaguoti ir suvaldyti automobilį.

131 str. nebus taikomas mopedų ir lengvųjų keturračių motociklų vairuotojams, kaip buvo anksčiau, t. y. šių transporto priemonių vairuotojai atsakomybėn bus traukiami pagal bendrus, kitų transporto priemonių vairuotojams taikomus, ATPK straipsnius. Minėtas 131 straipsnis numato atsakomybę pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų padarytiems kelių eismo taisyklių pažeidimams, už kuriuos atsakomybė numatyta nuo 23 iki 202 eurų.

134 str. atsakomybė numatyta ne tik už naudojimosi saugos diržais tvarkos pažeidimą, bet ir naudojimo vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis pažeidimą. Numatyta bauda – nuo 28 iki 57 eurų (vairuotojams ir (ar) keleiviams). Be to, už šio straipsnio 2 dalies sankcijoje numatytą pažeidimą (tokia pat veika, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą) panaikinta administracinė nuobauda – teisės vairuoti transporto priemones atėmimas.

Kelių policijos pareigūnai prašo visų eismo dalyvių laikytis nustatytos tvarkos kelyje, kad būtume ne tik saugūs, bet ir išvengtume nereikalingų rūpesčių ir nemalonumų.

Visi eismo dalyviai turime suprasti, kad svarbiausias dalykas kelyje yra ne teisinė atsakomybė už padarytą pažeidimą, bet kiekvieno atsakomybė už savo ir kitų saugumą!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje